LG V30 lansman tarihi netleşti

0

lg-v30-mediatrend

LG, sonraki üst segment akıllı telefonu V30 için lansman tarihini resmi olarak açıkladı. İşte o tarih ve öne çıkan diğer detaylar…

Güney Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi LG, 2017 yılındaki G6 modelinin ardından bir diğer ileri segment Android’li telefonunu daha tanıtmaya hazırlanıyor. Bu noktada popüler markadan, V30 adıyla gelecek modele ilişkin lansman tarihi bilgisi geldi.

Basın mensuplarına gönderilen bir davetiye eşliğinde söz konusu akıllı telefonun 31 Ağustos 2017 tarihinde, Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek IFA 2017 adlı teknoloji fuarı kapsamında tanıtılacağı belirtildi.

IFA 2017, 1 Eylül’de başlıyor, bu bağlamda LG V30, fuar öncesinde düzenlenecek özel bir etkinlikle görücüye çıkacak.

LG V30, LG G6’ya benzer bir tasarımla gelecek gibi görünüyor. 18:9 en/boy oranına sahip FullVision teknolojisine sahip ekran, Snapdragon 835 çipseti, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı gibi iddialı donanımsal özellikler söz konusu. Yılın büyük bir kesiminde gündemde yer bulan V30’da OLED ekran teknolojisinin de kullanılabileceği konusu ise yanıtı beklenen en önemli detaylar arasında. Kablosuz şarj desteği de yine beklentilerden biri durumunda.

Öte yandan modelin Android 8.0 işletim sistemiyle sunulabileceği yönünde de kimi iddialar var. Bu noktada akıllı telefonun çıkış tarihinin de eylül ayının ilk haftaları olacağını belirtelim.

Daha fazla detay için Ağustos ayının sonunu beklemek gerekiyor. LG V30 ve diğer mobil cihazlara ilişkin öne çıkan gelişmeleri anbean aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın