LG V30 kişiselleştirilmiş ses deneyimi ile geliyor

0

LG’nin kısa bir süre sonra lanse edeceği V30 modeline ilişkin kamuoyu bilgilendirmeleri devam ediyor. Güney Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi, resmi tanıtımından önce cihaza dair bazı özellikleri aktarmayı sürdürüyor. İşte bu noktada gerçekleştirilen bilgilendirmelerden biri de Android işletim sistemine sahip üst segment akıllı telefonun ses teknolojileri ile ilgili…

LG’nin yeni çıkacak V serisi akıllı telefonunun, daha önce hiçbir akıllı telefonda sunulmayan yeni nesil ses özellikleri ile geleceği vurgulanıyor. Kullanımı kolay ve kişileştirilebilen bir ses deneyimi sunulacağının altı çiziliyor.

Ses cihazları konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarıyla birlikte çalışıldığı ve işbirliği neticesinde önemli teknolojik geliştirme olanaklarına ulaşıldığı belirtiliyor.

İlk olarak Hi-Fi Quad Dac üzerine inşa edilen LG V30, ESS Technology’nin SABRE ES9218P’si ile desteklenen 32-bit Gelişmiş Hi-Fi Quad DAC özelliğine sahip olacak. LG’nin Hi-Fi Quad DAC’ı iki yeni özelliğe sahip: dijital filtreler ve ses ön ayarları. Orijinal Hi-Fi Quad DAC bozulmayı ve beyaz gürültüyü en aza indirerek kaynaktan gelen Hi-Fi sese en yakın olanını vermenin üstünde dururken Gelişmiş Hi-Fi Quad DAC çok daha kişiselleştirilmiş seçenekler sunuyor.

Normalde yalnızca pahalı ses cihazlarında olan dijital filtreler, kişisel zevklere göre uyarlanabilen filtrelerle dürtü yanıtı öncesi ve sonrasındaki zil seslerini geliştiriyor.

Hi-Fi Quad DAC sağ ve sol ses sinyallerini ayrı olarak kontrol edip ses dengesini ayarlıyor, böylece dinleyenler de kendilerini bir konser salonunun ortasında gibi hissediyorlar. LG ayrıca bozulma oranını yüzde 0.0002’ye kadar düşürmeyi de başardığını ifade ediyor.

Not: Görsel, LG V30’un ses donanımıyla ilgili olarak basın bülteni yoluyla tarafımıza ulaştırılmıştır.

Cevap bırakın