LG, su tasarrufu sağlayarak kuraklıkla mücadeleye destek veriyor

0

Sürdürülebilirlik felsefesini tüm süreçlerinin merkezine konumlayan LG, iddialı teknolojiye sahip ürünlerini geliştirirken, çevre ve toplumun faydasını ön planda tutuyor.

 

Dünyamızın sürdürülebilirliği baş etmek zorunda kaldığımız en önemli konulardan biri olarak gösteriliyor. Enerji kıtlığı ve kuraklık insan yaşamını tehdit edecek boyutlara ulaşmak üzere. Su sorunu tarımdan üretime her sektörü yakından ilgilendiriyor. Özellikle tarımda yaşanan çölleşme tehdidi, insanların gıdaya ulaşmasını ve sağlıklı beslenmesini de engelleyecek boyuta ulaşmış durumda. Uzmanların paylaştığı verilere göre, sadece Türkiye topraklarının %13’ü yüksek, %52’si orta düzeyde çölleşme riski altında.

 

Sürdürebilirlik prensipleri altında, çevre ve toplumun geleceğine katkı sağlayacak teknolojilere imza atan LG Electronics (LG), toplumu bilinçlendirmek adına da adımlar atıyor. 17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü’nü fırsat bilen LG, bulaşık makineleri özelinde hazırladığı bilinçlendirme çalışması ile hem sosyal medya üzerinden farkındalık yaratıyor hem de kampanya sonunda Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı’na yaptıkları 5.000 fidan bağışı ile ağaçlandırmaya destek oldu. 

 

LG’nin #DoğruSUGelecek sosyal medya kampanyası, kullanıcıların yüzlerini bir çöle gibi kurutan bir Instagram filtresinin devreye girmesiyle başlıyor. LG, eş zamanlı olarak, sosyal medya aracılığı ile, bulaşıkları yıkamadan önce sudan geçirmenin hane başına yılda 27 ton su kaybına neden olacağı, makinede yıkamanın ise, elde yıkamaya oranla yüzde 85 enerji ve su tasarrufu sağladığına ilişkin bilgilendirmelerde bulunuyor, bilinç yaratmak amacıyla su ve enerji tasarrufuna ilişkin sorular soruyor.

 

Cevap bırakın