Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Alışveriş RehberiLG Soundbar S95QR ile Tanışın

  LG Soundbar S95QR ile Tanışın

  Bu makalemde evimizin en yenisi LG Soundbar S95QR ile sizleri tanıştırıyorum. İyi bir ses deneyimi için LG Soundbar S95QR ‘ı öneriyorum.

  İyi bir ses deneyimi, sadece kulaklarımızı değil, tüm duyularımızı ve hatta duygularımızı harekete geçiren derin bir etkiye sahiptir. Ses, yaşadığımız anın atmosferini belirler, hikayeleri canlandırır ve müziğin ruhumuza dokunmasını sağlar. Yüksek kaliteli bir ses sistemi, film ve müziklerin en ince detaylarını bile yakalayarak bizi sanatın içine çeker. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun tercih edebileceğiniz yenilikçi ses çözümleri, evde sinema ve konser salonu kalitesinde bir ses deneyimi yaşamamıza olanak tanır. Net diyaloglar, patlayan baslar ve odamızı saran zengin tonlar ile her izleme ve dinleme anı, sıradanlıktan çıkar. Böylece her notanın ve her sesteki zenginliğin fark edildiği, unutulmaz bir deneyime dönüşür. İyi bir ses deneyimi, hayatımızdaki eğlenceyi ve sanatın keyfini daha dolu dolu yaşamamızı sağlayan, kaçınılmaz bir lükstür.

  Siz de ses konusunda benim gibi seçici ve özenliyseniz, iyi bir ses deneyimi yaşamak isterseniz LG Soundbar S95QR ‘a bir şans vermenizi öneririm. Bu Soundbar’ın  140 – 165 ekran LG TV’ler için uyumlu olduğu da aklınızda bulunsun.

   

  LG Soundbar S95QR

   

  LG Soundbar S95QR: Sürükleyici Sesin Yeni Boyutu

  LG TV’nizin performansını artırmak için özel olarak tasarlanmış LG Soundbar S95QR, sesin her ayrıntısını hissetmenizi sağlayacak şekilde geliştirilmiş. Ses deneyiminizi en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanan bu cihaz, 140 – 165 ekran LG TV’lerle mükemmel uyum sağlıyor. FLAC, WAV, AAC, OGG, MP3 gibi birçok formatı destekleyen Soundbar, 1200 x 63 x 135 ölçülerindeki ana ünite ve 159 x 223 x 142 ölçülerinde iki adet arka hoparlörle birlikte geliyor.

  MT8532 ana çip kullanan cihazda, Subwoofer için koyu gri renk tercih edilmiş. Toplamda 25,3 kg ağırlığa sahip olan Soundbar, Alexa, Spotify, Apple ve Google ile entegre çalışabiliyor.

  AI Mekan Kalibrasyonu ve AI Sound Pro gibi özelliklerle donatılan ses sisteminde Meridian Ses Teknolojisi kullanılmış. LG Soundbar S95QR, LG TV’nizle kolayca eşleştirilip, kurulabiliyor.

  Benzersiz ses deneyimleri yaşatan ve sanki bir konser veya sinema salonundasınız gibi hissetmenize olanak tanıyan ses sisteminin diğer özelliklerine gelince…

   

  Kolay Kontrol Edilebilir Arayüz

  LG Soundbar, LG TV’nizin uzaktan kumandası ile kontrol edilebiliyor. Soundbar’ın menüsünü ve ayarlarını tek bir tıkla TV ekranınızda görüntüleyebilir, ses seviyesini ayarlayabilir, bağlantı durumunu kontrol edebilir ve istediğiniz ses modunu seçebilirsiniz.

   

  LG Soundbar S95QR

  Yapay Zeka Destekli İşlemci ile Gelişmiş Ses Kalitesi

  LG Soundbar S95QR, sesin boşluktaki yerini hesaba katarak ses yayılımı yapıyor. Gelişmiş AI Oda Kalibrasyonu ile optimum ses kalitesi sunuyor. 400 Hz referans frekansları ile genişletilmiş aralıkta, bulunduğunuz alanı analiz ediyor. Böylelikle her açıdan eşit ve benzersiz bir ses akışı sağlıyor. LG TV’lerle tam uyumlu olan LG Soundbar, içeriğinizi analiz ediyor. Bu sayede sesleri daha net ve daha kişiselleştirilmiş seviyelerde sunuyor. TV Ses Modu Paylaşım özelliği, LG TV’nizin ses işlemcisini kullanarak haberlerden müziğe, filmlerden oyunlara kadar geniş bir ses deneyimi yaşatıyor.

   

  LG Soundbar S95QR Teknik Özellikler

  9.1.5 kanal ses, 810W ses gücü, üçlü yukarı ateşlemeli kanallar, üç yönden ateşlemeli arka hoparlörler ve bir subwoofer ile gelen LG Soundbar S95QR, net ve etkileyici bir ses deneyim yaşatmak için geliştirilmiş.

  Dünyanın ilk üçlü yukarı ateşlemeli soundbarı, sesin netliğini ve geniş bir ses alanı deneyimini artırıyor. Soundbar, HRTF 3D motoru sayesinde sanal bir orta katman oluşturuyor. Böylelikle sinema salonu kalitesinde çevreleyici ses ortamını bulunduğunuz alana taşıyor.

   

  Kablosuz Subwoofer ile Yoğun Bas Kalitesi

  Bu Subwoofer, kablo karmaşasını ortadan kaldırırken, şarkılarda ve filmlerde daha güçlü ve derin baslar sağlıyor. Yerleşik woofer, ses seviyesi ve bas kalitesini artırarak alçak notaları mükemmel bir şekilde aktarıyor.

   

  Meridian Ses Teknolojisi

  LG ve Meridian Audio’nun ortaklığı ile geliştirilen LG Soundbar S95QR, Meridian’ın Yüksek Çözünürlüklü Ses teknolojisi ile donatılmış. 96 kHz örnekleme hızı ve 24 bit derinliğiyle, müzik ve filmleriniz kristal netliğinde bir ses duymanızı mümkün kılıyor.

   

  LG Soundbar S95QR

   

  Çevre Dostu Ürün

  LG Soundbar’ın üretimden sevkiyata kadar olan süreci, çevre dostu sertifikalarla belgelenmiş. Soundbar’ın üst ve alt gövde kısımlarında geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış. Dış kumaş bölümünde ise plastik şişelerden üretilmiş polyester jarseden yapılmış. Ürün, L şeklindeki ilginç tasarımlı kutusu ve çevre dostu kağıt hamurundan yapılmış ambalajıyla da dikkat çekiyor. Açıkçası ben ilk defa böyle bir ambalajla karşılaştım. Hem taşıma kolaylığı hem de iç paketlemede gösterilen özene çok şaşırdım.

  İyi bir ses deneyimi arayanlara LG Soundbar S95QR’ı ısrarla tavsiye ediyorum. Bu Soundbar’ın sizi hem teknolojik hem de estetik bir yolculuğa çıkaracağını düşünüyorum.

   

  LG’den Sürdürülebilir Gelecek Ürünleri

  2050 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçmeyi hedefleyen LG’den Sürdürülebilir Gelecek Ürünleri ile yakınlaşmaya ne dersiniz?

  Yaşadığımız dünyanın kaynaklarının sınırlı olduğu gerçeği ile yüzleşerek daha duyarlı hareket eden, bu etik değerler çerçevesinde ürün ve çözüm geliştiren teknoloji devlerinden biri olan LG’nin bu konudaki yaklaşımını makalemde bulabilirsiniz.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN