Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürLG, “Optimism Your Feed (Akışınızı İyimserleştirin)” Kampanyası ile dikkat çekti

  LG, “Optimism Your Feed (Akışınızı İyimserleştirin)” Kampanyası ile dikkat çekti

  LG, küratörlüğünü global etki liderlerinin yaptığı bir oynatma listesiyle, kullanıcıların sosyal medya üzerinden iyimser ve ilham veren içeriklerle etkileşim kurmasına olanak tanıyacak.

  LG Electronics (LG) ‘Optimism Your Feed (Akışınızı İyimserleştirin)’ adlı global bir kampanya başlattı. Kampanya kullanıcıları akışlarındaki olumlu ve ilham verici içeriklerle proaktif bir şekilde etkileşime geçmeye davet ederek sosyal medya deneyimlerine daha fazla iyimserlik getirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

  LG Başkan Yardımcısı ve Marka Yönetimi Bölümü Başkanı Kim Hyo-eun, “Müşteri odaklı bir marka olan LG, iyimserliğin tutkulu bir savunucusu. Hem çevrimiçi hem de gerçek dünyadaki olumlu faaliyetlerimizle bilinçli olarak insanların hayatlarında olumlu değişiklikler yaratmayı hedefliyoruz. Yapay zeka çağında, sarsılmaz ‘Hayat Güzeldir’ vaadimize bağlı kalmaya devam ediyoruz. İnsan odaklı bir yaklaşımla müşterilerimizin hayatlarını iyileştirmeye ve daha iyi bir gelecek için umut beslemeyi sürdüreceğiz” dedi.

  LG tarafından yaptırılan yeni bir küresel araştırma, sosyal medyanın hem bir endişe kaynağı hem de insanların eğlenmek, arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurmak, haberler ve güncel olaylardan haberdar olmak için başvurduğu bir yer olduğunu ortaya çıkardı. Ankete göre, katılımcıların neredeyse yarısı (yüzde 45), sosyal medya akışlarının olumlu içeriklere eşit veya daha fazla miktarda olumsuz içerikten oluştuğunu belirtiyor. Katılımcıların dörtte biri (yüzde 28) sosyal medya akışlarındaki olumsuz içeriğin kaygılarını artırdığını, beşte biri (yüzde 20) ise bu içeriğin kendilerini mutsuz ettiğini söylüyor. Diğer çalışmalar ayrıca algoritmaların sıklıkla olumsuz ve özel konuşmaları teşvik ettiğini öne sürüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN