Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürLG OLED, CI Bloom’da Sokak Sanatını Dijitale Taşıdı

  LG OLED, CI Bloom’da Sokak Sanatını Dijitale Taşıdı

  3. CI Bloom’un partneri LG OLED, çağdaş sokak sanatı hareketinin önemli isimlerinden Shepard Fairey ile gerçekleştirdiği işbirliğini fuar kapsamında sanatseverlerle buluşturdu. Fairey tarafından özel olarak seçilen ve günümüz toplumunun karşı karşıya olduğu en acil sorunlardan bazılarına dikkat çeken çalışmaların yer aldığı sergide, sanatçının tanınmış eserleri son teknoloji LG OLED ekranlarında hayat buldu.  

  LG OLED partnerliği ile 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda gerçekleştirilen CI Bloom’da, LG, çağdaş sokak sanatı hareketinin önemli isimlerinden sanatçı, sosyal aktivist ve OBEY sokak giyim markasının kurucusu Shepard Fairey ile gerçekleştirdiği işbirliğini sanatseverlerin beğenisine sundu.

  135’in üzerinde halka açık duvar resim çalışmaları bulunan Shepard Fairey’nin kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar, çevresel sürdürülebilirlik, diplomasi ve cinsiyet eşitliği gibi toplumu rahatsız eden küresel sorunları yansıttı. Fairey, kültürel zenginleşme ile bunun çevresel bedeli arasındaki dengeyi araştırdı; şiddete karşı barışçıl çözümleri savundu ve cinsiyet önyargılarını ele aldı. CI Bloom’da gösterilen ve “Barış ve Adalet” temasını odağına alan sergideki çalışmalar, olumlu diyaloğu teşvik etmek ve izleyicilere değişim için ilham vermek amacıyla eleştirel olarak yaratıldı.

  Sokak sanatı, doğası gereği bir dış mekan sanatı olmasına rağmen, Shepard Fairey sanatsal pratiğine yeni bir boyut eklemek için fiziksel ve sanal unsurları ustaca birleştirerek dijital ortamı benimsemekten çekinmiyor. CI Bloom’daki sergi alanı, LG OLED’in desteğiyle, Fairey’in kendine özgü sanatının bir uzantısı haline geliyor ve onun benzersiz yaratıcı vizyonunu yenilikçi ve oldukça orijinal bir şekilde sunuyor.

  Sergideki “Damaged Wrong Path” duvar resmi, sanatçının çok beğenilen kişisel sergisi Damaged (2017)’den birçok ikonik parçayı birleştiriyor. Esere LG OLED ekranın dahil edilmesi, büyük ve karmaşık parçaya taze bir enerji ve yeni bir dinamik getiriyor. LG OLED’in piksel düzeyindeki kontrolünün sağladığı görüntü doğruluğundan yararlanan Fairey, bu görsel açıdan çarpıcı duvar resminin etkisini güçlendirirken, çalışmaya aşina olanları şaşırtabilecek bir “yenilik” katıyor. Shepard Fairey ve LG OLED’in bu işbirliği aynı zamanda sanat ve teknolojinin uyumlu birleşimi konusunda mükemmel bir örnek teşkil ediyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN