LG’nin dönebilen ekranlı bilgisayar modeli için patenti!

0

Farklı ekran yapılarına sahip cihazlar artık daha çok karşımıza çıkıyor. Özellikle katlanabilir ekranlı telefonların çeşitlenmesiyle birlikte yeni bir pazar da doğmuş oldu. LG de bu teknolojiyi bünyesine katmak istiyor. LG’nin Wing adı verilen dönebilen ekranlı telefonu gibi gelecek yıl piyasaya sürülecek olan, döndürülebilir OLED ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. İşte bu gelişmelerin akabinde ise LG’nin dönebilen ekranlı bilgisayar modeli için patent aldığı ortaya çıktı.

LG’nin dönebilen ekranlı bilgisayar modeli için patenti

LG’nin yeni patentini RootMyGalaxy aracılığıyla görüyoruz. 17 inçlik bir ekranı içeren bu yeni bilgisayar patenti farklı duruyor. Ekranın ilk etapta 13.3 inç olması ve 17 inçe kadar ulaşabilen bir yapıda olabileceği söyleniyor.

 LG-nin donebilen ekranlı bilgisayar modeli

Elimizde yer alan patent görsellerine bağlı olarak, klavye ve dokunmatik yüzey kullanılmadığı takdirde daha da az yer kaplayacak şekilde kendi üzerine katlanabilir gibi görünüyor. Bu ilginç bir yaklaşım ve LG’nin bu patentini ne zaman karşımıza çıkartacağı bilinmiyor.

 LG-nin donebilen ekranlı bilgisayar modeli-001

Yine de LG’nin dönebilen elektronik cihazlar noktasında bir zaafı var gibi duruyor. İlerleyen günlerde bunun yalnızca bir patent mi yoksa gerçekten de böyle bir prototip oluşacak oluşmayacak mı göreceğiz.

Cevap bırakın