Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLG Nexus 5 iddialı geliyor!

  LG Nexus 5 iddialı geliyor!

  nexus-5-35828372-6361

  Google’ın Nexus 5 cihazları 2015 yılında iki ayrı şirket tarafından üretilecek. LG ve Huawei tarafından gerçekleştirilecek üretimler ile tüketicilere sunulacak akıllı telefonların özellikleri hakkında ise henüz net bir bilgi veya detay açığa kavuşmuş değil. Ancak çeşitli ipuçları da günyüzüne çıkmaya ve 2015 sonunda satışa çıkacak olan iddiası yüksek akıllı telefonlara dair izleri teknoloji dünyasına sunmaya devam ediyorlar.

  Son belgeler akıllı telefonların performans ve karşılaştırma testleri şeklinde özetlenebilen AnTuTu skorlarına dayanıyor. LG Nexus 5 modelinin üzerinden gerçekleştirilen AnTuTu testlerinde sonuçlar oldukça performanslı bir cihaza işaret ediyor.

  85.530 puan aldığı görülen LG Nexus 5 modeli, bu veri ile rakiplerinin bir hayli üzerinde sonuç sergilemiş oluyor ve dolayısıyla bir sonraki nesil çip kullanıldığı sonuçları da günyüzüne çıkmış oluyor.

  gsmarena_002

  AnTuTu sonuçları ayrıca ilgili modelin ekran çözünürlüğünü de ortaya çıkarıyor. Buna göre Nexus 5 (2015), 1440 x 2560 piksel çözünürlüklü bir ekrana sahip olabilir gibi görünüyor. Öte yandan cihazın ekran boyutunun ise önceki nesil Nexus’tan daha küçük olduğu görülüyor.

  Bu sonuçlar ışığında Google, daha küçük bir ekranda QHD çözünürlük sunarak performansı artırma yoluna gitmiş olabilir. Sonuçlar, belli çıkarımların önünü açıyor; ancak en nihayetinde net bilgilerin söz konusu olmadığını hem Google hem de LG tarafından ilgili sonuçlara ilişkin bir açıklamanın/doğrulamanın kamuoyuyla paylaşılmadığını belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN