LG K7i ilginç bir özellikle geldi!

0

Güney Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi LG, Hindistan’da satışa sunulmak üzere ilginç bir argümana sahip akıllı telefon modeli K7i’yi duyurdu. Cihaz, ülkedeki önemli sağlık sorunlarının nedenleri arasındaki sivrisinekleri kovucu özelliğe sahip. Evet, bu özellik tamamen gerçek!

LG K7i modeli, ultrasonic dalgalar yayarak sivrisinekleri uzak tutabiliyor. Sağlığa zarar vermediği kaydedilen özellik, aynı zamanda herhangi bir koku veya ses de yaymıyor.

LG, bazı TV ve klima modellerinde sivrisinekleri uzak tutan özelliğini sunmuştu, görünen o ki söz konusu dalga mobil cihazlara da yansıdı. K7i, sivrisinek kovucu özellikli ilk LG marka akıllı telefon durumunda.

Bunun dışında cihazın mütevazı özelliklerle geldiği görülüyor. 1280 x 720 piksel çözünürlük sunan 5 inç ekran, 1.4 GHz saat hızında çalışabilen işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 2500 mAh pil, artırılabilir hafıza ve 8 MP arka/5 MP ön kamera öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor. Wi-Fi, 4G, Bluetooth 4.0, GPS ve NFC özellikleri mevcut.

Yazılım tarafında Android 6.0 Marshmallow önyüklü. Genel itibarıyla uygun fiyat/mütevazı performans ve ilgi çekici sağlık odaklı özelliği ile dikkat çekmesi bekleniyor. Hindistan dışındaki ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın