Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürLG Hi-Fi müzik servisini tanıttı

  LG Hi-Fi müzik servisini tanıttı

  gsmarena_001

  Güney Koreli teknoloji şirketi LG, Spotify, Apple Music gibi çevrimiçi müzik servislerine rakip olmayı hedefleyen yeni servisini duyurdu. Standart müzik dinleyicilerine hitap eden rakip müzik servislerinden daha yüksek kalitede ses sunumu sağlayarak ayrışmayı hedefleyen LG, oldukça iddialı geliyor…

  Son dönemde Apple’ın da girişi ile hareketlenen çevrimiçi müzik servisi pazarına katılan LG, müziği daha detaylı şekilde duymak isteyen kimseleri hedef alıyor. 320 kpbs yayın yapan ve 16 bit ile kodlandığı için hassas kulakları memnun etmeme durumu doğurabilen çok sayıda çevrimiçi müzik servisinden 24 bit desteği ile ayrılan LG Hi-Fi müzik servisi, 70 ülkede kullanıma sunulacak.

  24 bit çözümleyici desteği bulunan Android cihazlarda kullanılabilecek servisin, ilk etapta LG G4, LG G3, LG G2 ve G Flex 2’de yer alabileceği kaydedildi.

  Ekran_Resmi_2015-08-13_11_14_57LG’nin yeni müzik servisi, 24 bit müziklerin bulunduğu bir online mağaza olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar buradan diledikleri müzikleri satın alabilecekler. LG telefon sahiplerini ise önemli bir avantaj bekliyor. Yapılan açıklamaya göre LG marka cihazlarda, müzik servisinde sunulan müziklere yüzde 50 indirimli fiyatlarla sahip olunabilecek. Ayrıca her ay iki adet ücretsiz müziğin sunulacağı platformun özellikle LG telefon sahiplerince yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN