LG G6 tanıtıldı

0

g6

LG, MWC kapsamında yeni amrial gemisi G6 modelini tanıttı. Bir önceki modellerinde kullanılan modüler teknolojisi, deri arka kapaklar ve deneysel tasarımlardan vazgeçen firma, G6’da cam gövde ve metal çerçeve tercihiyle dikkat çekti.

5.7 inçlik ekrana sahip G6’nın ince çerçeveli olması cihazın daha küçük bir gövdeye sahipmiş gibi görünmesini sağlıyor. 1440 x 2880 çözünürlükteki ekran 565 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. Cihazdaki 18:9 en-boy oranı daha önce alışık olmadığımız bir oran. Bu da G6’yı dikkat çekici kılıyor. LG yeni amiral gemisinin ekranınını Dolby Vision ve HDR 10 gibi yeni görüntü teknolojileriyle de donatmış. Telefonun suya ve toza karşı dayanıklı olduğunu gösteren IP68 sertifikasına sahip olduğu kaydediliyor.

LG G6’nın arka tarafında 13 megapiksellik iki adet kamera bulunuyor. Bunlardan biri 71 derece açıyla, diğeri 125 derece açıyla çekim yapabiliyor. Cihazın ön tarafına ise 5 megapiksellik 100 derece geniş açıyla çekim yapabilen selfie kamerası konumlandırılıyor.

LG G6 gücünü Snapdragon 821’den alıyor. Cihazdaki 4GB kapasiteli RAM de işlemciyi destekler nitelikte. LG G6 bünyesinde 3,300 mAh’lık pil bulunduruyor. Cihaz, Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 3.0 teknolojisini destekliyor. Bu da yarım saate cihazın 0’dan %50’ye kadar şarj olabileceği anlamına geliyor.

LG G6 ilk bakışta ince çerçevesiyle oldukça dikkat çekiyor. Android’in son sürümü 7.1 ile gelecek olan cihaza giydirilen yeni arayüz ise tasarım konusundaki beklentileri fazlasıyla karşılamışa benziyor.

LG G6’nın çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Cevap bırakın