LG G6+ duyuruldu

0

Kablosuz şarj özelliği ve 128 GB dahili depolama kapasitesine sahip…

Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi LG, geçtiğimiz aylarda tanıttığı G6 modelinin yeni bir versiyonu olan G6+ modelini duyurdu. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonun Bang&Olufsen kulaklıklar ve yeni renk seçenekleri dikkat çekti.

LG G6’nın ilk büyük versiyonu olan G6+, iddialı donanım özellikleriyle de adından söz ettirecek gibi görünüyor…

128 GB dahili depolama alanına sahip olan modelin 4 GB RAM’i bulunuyor. Ayrıca Qi kablosuz şarj özelliğiyle geliyor. Cihazın ses teknolojisinde öne çıkacak bazı yeniliklerin ise sadece Güney Kore’de satışa sunulacak modelde sunulacağı belirtiliyor.

Renkleri ise Optical Marine Blue, Optical Terra Gold ve Optical Astro Black şeklinde adlandırılmış durumda. Söz konusu renklerin Türkiye’de hangi isimlendirmelerle sunulacağı net olarak bilinmemekle birlikte beklenti, sırasıyla; Optik Deniz Mavisi, Optik Terra Altın ve Optik Astro Siyah şeklinde.

Akıllı telefonun fiyat ve satış tarihlerine ilişkin bilgi ise henüz paylaşılmış değil.

Öte yandan normal LG G6 için bir yazılım güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile telefon kilitliylen de çalışabilen yüz tanıma özelliği kullanıma sunuldu. Ayrıca Düşük Güç Tüketimi adlı özellikle güç tüketimi optimize ediliyor ve belli bir numaradan gelen aramaların otomatik olarak kaydedilmesi gibi bazı ilginç yenilikler sunuluyor.

Cevap bırakın