Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürLG G5, X cam ve X screen için tanıtımlar hız kesmeden devam...

  LG G5, X cam ve X screen için tanıtımlar hız kesmeden devam ediyor

   lg-g5LG, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri. Kore merkezli marka, sayısız tüketici elektroniği ürünün yanı sıra akıllı telefonlarıyla da uzun yıllardır adından söz ettirmeyi başarıyor. En yeni modelleri ise geçtiğimiz ay İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2016 kapsamında tanıtıldı. LG G5 adıyla gelen ileri seviye modelde inovasyon anlamında dikkat çeken bazı özellikler de öne çıktı. Bunlar arasında bazı aksesuarların akıllı telefona takılıp çıkarılarak kullanılabilmesi yani modüler özellikler teknoloji dünyasında yoğun ilgi ile karşılandı.

  LG, akıllı telefonunun yanında opsiyonel olarak sunduğu birbirinden ilginç aksesuarları ‘LG G5 Friends’ adlandırmasıyla lanse ederken şirketin orta segment için duyurduğu iki akıllı telefon modeli daha vardı: LG X cam ve X screen adlarıyla gelen Android’li akıllı telefonlar için yeni tanıtım görselleri yayınlandı. LG’de hedef büyük; şirket gerek G5 gerekse diğer yeni modelleri için tanıtım ve reklam çalışmalarını hız kesmeden devam ettiiyor. LG-X-screen-and-X-cam-promo_4

  X cam ve X screen için toplamda 4 adet yeni görsel yayınlanırken, ilgili içeriklerin sosyal medya kanalları üzerinden paylaşılacağı duyuruldu. Bilindiği üzere LG G5’in yanı sıra X cam ve X screen modelleri için de satış tarihleri konusunda potansiyel tüketicilerin bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

  LG X screen, 1.76 inç arka ve 4.93 inç ön ekrana sahip. Yani iki ekranlı bir model. 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi ve Snapdragon 410 işlemci ile geliyor. 13 MP arka ve 8 MP ön kamerası bulunuyor.

  X cam ise 5.2 inç ekranlı bir model. 1920 x 1080 piksellik ekran çözünürlüğü ile dikkat çekici. 13 MP/5 MP arka ve 8 MP ön kamerayla geliyor. Her iki modelin yazılım tarafını Android 6.0 Marshmallow oluşturuyor.

  Teknoloji dünyasına dair diğer öne çıkan gelişmeleri için buraya tıklayınız…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN