LG G5 tamamen metal kasa ile gelebilir

0

lg-g4

2016 yılı için amiral gemisi olarak tanımlanan en üst seviye akıllı telefonlardan biri de LG tarafından üretilecek G5 olacak. LG G4 modeli ile hatrı sayılır bir satış başarısı yakalayan şirketin 2016 yılı için hedefler çok daha yüksek olabilir. Aynı zamanda LG’nin de menşei olan Güney Kore kaynaklı çeşitli iddialar da bu noktada gündeme gelmeye başlıyor.

Son haberlere göre LG G5, tamamen metal gövde ile gelebilir. Yekpare olarak tanımlanan ve cihazın her noktasını saran gövde şeklinde olacağı belirtilen sonraki LG amiral gemisinin dış tasarım ve malzemesi, günümüz üst seviye akıllı cihazları baz alındığında gerçeklik payı olan bir özellik şeklinde karşımıza çıkıyor. Öte yandan belirtilen iddia eğer gerçekleşirse LG ilk kez G serisi bir modelinde metal gövdeye yer vermiş olacak…

lg-g4-2LG G4’teki plastik gövdenin LG G5’te yerini metale bırakacağı iddia ediliyor…

Bilindiği üzere Apple ve Samsung markalarının son dönem akıllı telefonları metal yekpare gövde ile geliyorlar. Üstelik bu son birkaç yılda çok sayıda firmayı da peşinden sürükleyen bir trend halini aldı bile denilebilir. Otoritelere göre LG’den de bu yönde bir hamle gelme olasılı yüksek.

Alışveriş önerisi: LG G4 satın almak için buraya tıklayınız.

LG G5, 2016’nın ilk çeyreğinde tanıtılacak en önemli akıllı telefon modellerinden biri olacak ve aynı dönemde gelecek Galaxy S7 ile birlikte düşünüldüğünde potansiyel kullanıcıların akıllarında ‘hangisini tercih etmeliyim?’ şeklindeki soru işaretlerini de artıracağı kesin. 2016 yılında metal gövde kullanımını birçok cihazda göreceğiz, ancak LG G5 için belirtilen iddialar şimdilik herhangi bir LG yetkilisi tarafından doğrulanmış değil. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın