Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLG G5 Lite detaylandı

  LG G5 Lite detaylandı

  lg-g5-lite

  Şubat ayında İspanya’da tanıtımı gerçekleştirilen LG G5, çokyönlülüğü ve modüler tasarım özellikleri ile dikkat çekmişti. Cihazın daha önceki G serisi modellerden büyük oranda ayrıldığı görüldü. Kore merkezli şirketin her yıl olduğu gibi 2016’da da LG GX serisi model ailesini tek bir alternatifle sunmayacağı biliniyor. Bir dizi LG G5 versiyonu da akıllı telefon pazarına dahil olmayı bekliyor. İşte bunlardan biri LG G5 Lite. Android işletim sistemine sahip cihaza ilişkin bazı detaylar, resmi duyurusundan önce açığa çıktı…

  İşlemci ve RAM’i farklı

  Çin’deki sertifikasyon kayıtlarında gerçekleştirilen incelemelerde tespit edilen bilgilere göre LG G5 Lite bazı özellikleri ile LG G5’ten ayrılıyor. LG G5’te yer alan Amerikan çip üreticisi Qualcomm’un Snapdragon 820’si yerine G5 Lite modelinde orta segmente hitap eden performans değerlerine sahip Snapdragon 652 çipseti bulunuyor. RAM tarafında ise G5’teki 4 GB RAM’in yerini 3 GB RAM alıyor. Bunun dışında ise ekran ve önemli argümanlarda değişim olmadığı görülüyor.

  16 MP kamera ile gelebilir

  5.3 inç QHD ekran, 32 GB dahili depolama kapasitesi ve 16 MP arka kamera dikkat çekiyor. Yazılım tabanında ise Android 6.0 Marshmallow’un önyüklü halde sunulacağı görülüyor. Söz konusu bilgilere ilişkin resmi bir doğrulamanın henüz gerçekleştirilmediğini belirtelim. Ancak LG’nin kısa süre içinde G5 Lite’a dair açıklamalarda bulunması bekleniyor.

  Detaylar aktarmaya devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN