LG G5 için son 1 ay!

0

LG_NUCLUN_03

LG G5 için tanıtım tarihi yaklaşıyor. Daha önce şirketin 2016 yılındaki en önemli akıllı telefonunu Şubat ayında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek Mobile World Congress 2016 adlı fuarda lanse edeceği tahmin ediliyordu. Yeni bilgi ise bu tahmini sağlar nitelikte…

Önde gelen haber platformu Korean Times’a konuştuğu ifade edilen bir LG yöneticisi, daha önceki senelerde Samsung’un Galaxy S serisi modelinden sonra tanıtılan amiral gemisi modellerinin bu sene aynı dönemde tanıtılacağını açıkladı. Samsung Galaxy S7 için lansmanın İspanya’da düzenleneceği biliniyordu, böylelikle LG G5’in de aynı şehirde sahne alacak modeller arasında katılması netlik kazanmışa benziyor.

İddialı gelecek 

LG G5, 2016’daki öne çıkan Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan biri olacak. Cihazın oldukça iddialı bir donanımla geleceği tahmin ediliyor. Gorilla Glass 4 kaplı 5.6 inçlik QHD ekran, Qualcomm Snapdragon 820 çipseti, 4 GB RAM, microSD desteği gibi özelliklerle geleceği, 20 MP arka kamerasının lazer otofokus, OIS ile birlikte sunulacağı kaydediliyor.

Modüler özellikli olabilir 

En önemli sürpriz ise büyük olasılıkla modüler tasarım olacak; LG G5’in pilinin değiştirilebilme özelliğine sahip olacağı belirtiliyor. Bunun için işlemin arka kısmın kaldırılması ve pillerin değiştirilmesi formunda olacağı belirtiliyor. LG, bu sayede ekstra pil satışından da gelir elde etmeyi hedefliyor. Resmi bir doğrulamanın olmadığını belirtelim.

Media Markt’taki her bütçeye uygun akıllı telefon alternatiflerine göz atmak için buraya tıklayınız.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın