Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiLG G4’e bir de havadan göz atın

  LG G4’e bir de havadan göz atın

  Ekran Resmi 2015-07-08 02.14.35

  Popüler akıllı telefon LG G4 için ilginç bir kamera performansı çalışması yapıldı. LG tarafından hazırlanan videoda akılllı telefon, drone olarak bilinen ve insansız hava aracı olarak da bilinen, uzaktan kumanda ile yönetilen bir aygıta özel bir işlemle monte edildi. Daha sonra LG G4’ün kamerası açıkken drone’un havaya çıkarılması ile birlikte ortaya çarpıcı görüntüler çıktı.

  İlgili modelin en iddialı olduğu konulardan biri kamerası ve LG G4, başarılı performansını gökyüzünde de sergilemiş oldu. Öte yandan yüksekten elde edilen video kaydı görüntüleri ile adeta aksiyon kamerası fonksiyonu sunduğu görülen cihaz, acaba bu tür bir kullanım şekli yaygınlaşır mı sorusunu da akıllara getirdi. Bilindiği üzere drone’a takılan özel kameralarla yüksek irtifadan gerçekleştirilen video kayıtları oldukça popüler bir hal almış durumda.

  LG G4’ün ortaya koyduğu görüntülerde gerçekçi renkler ve rüzgar gibi dış etmenler sonucunda ortaya çıkan sarsıntılara karşı akıllı telefonun OIS 2 adını alan optik görüntü sabitleme teknolojisinin sergilediği sonuçlar dikkat çekti. Netliğin özellikle düşük yükseklikte daha iyi olduğu, kimi sahnelerde odaklamaların tahmin edilenden daha başarılı şekilde gerçekleştiği de gözlerden kaçmadı. Haberin devamında ilgili videoyu izleyiniz. İyi seyirler.

  LG G4 16 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimi ve 30fps hızında 2160p, 60 fps hızında 1080 video kaydı gerçekleştirebilen kameraya sahip.1/2.6 inçlik oldukça büyük boyutlu bir sensöre sahip cihazın optik sabitleme teknolojisinin yanı sıra HDR, stereo ses kaydı, geo-tagging gibi özellikleri de bulunuyor. Modelin ön kamerası ise 8 megapiksel fotoğraf ve HD video kaydı gerçekleştirebiliyor.

  LG G4 hakkında daha fazla detay için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN