Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLG finansal sonuçlarını paylaştı

  LG finansal sonuçlarını paylaştı

  lg-3d-plasma

  Güney Kore menşeili LG, kendi mali yılına göre 2015 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Teknoloji şirketi, ilgili dönemde 211 milyon dolar kar elde edildiğini açıkladı. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 daha düşük karlılık anlamı taşıyor.

  LG, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 60 daha düşük karlılık açıklarken şirketin 211 milyon dolar olarak belirtilen net karı, birçok alanda düşük bir performans gösterildiğine işaret ediyor. Akıllı telefon satışlarındaki düşük getirinin yanı sıra özellikle TV alanında LG’nin ciddi düzeyde zarar ettiği sonucuna ulaşılıyor.

  Şirketin 2 ayrı fabrikada üretim gerçekleştirdiği TV bölümünün 71 milyon 500 bin dolarlık zararla 2. çeyrek dönemi kapattığı açıklandı. TV bölümü, önceki çeyrekte 5 milyon 400 bin dolarlık zarar elde etmişti yani önceki döneme kıyasla TV tarafında 14 kat daha fazla zarar açıklanmış oluyor.

  lg-g4-colors-leather

  LG’nin akıllı telefon bölümü de düşük seyirli finansal göstergelerin sorumluları arasında. Sadece 173 bin dolar kar elde eden bu alan, Apple ve Samsung gibi şirketlerin milyar dolar seviyesinde açıklanan rakamların baz alındığında oldukça geride kalıyor. Otoritelere göre LG’nin amiral gemisi modeli G4, Apple’ın iPhone 6s ve Samsung Galaxy S6 modellerine karşı önemli bir farklılık yaratamadı ve satışları da bu nedenle yüksek olmadı.

  Öte yandan LG, 2015 2. çeyrek sonuçları ile birlikte 2013 dördüncü çeyreğinden bu güne en düşük operasyonel karlılık verilerini de açıklamış oldu. Şirketin hisse senetleri, geçen hafta, firmanın iş görünümüne ilişkin artan endişeleri yansıtırcasına son 12 yılın en düşük seviyesine gerilemişti.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN