Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürLG dünyanın en büyük OLED ekranını görücüye çıkardı

  LG dünyanın en büyük OLED ekranını görücüye çıkardı

  1448028245_OLED_Signage_Incheon_Airport_2

  LG Electronics Incheon Uluslararası Havaalanı’na özel olarak ürettiği dünyanın en büyük OLED ekranıyla milyonlarca yolcuyu OLED teknolojisine davet ediyor.

  OLED TV üreticisi LG Electronics, dünyanın en büyük iki OLED ekranını Güney Kore’deki Incheon Uluslararası Havaalanı’nda görücüye çıkardı. Dev yapılara yönelik bu çapta çözümler üretebilmek adına dünyaca ünlü Fransız tasarım şirketi Wilmotte&Associes ile birlikte çalışmalar yapan LG Electronics, ödüllü havaalanının ana terminalini OLED ekranlar ile donattı.

  Havaalanında yolcuları bilgilendirmek için kullanılması planlanan ekranlar, her biri 55 inç boyutunda olan 140 tane Kavisli OLED panelin birleştirilmesiyle oluşturuldu. Toplam yüksekliği 13 metre genişliği ise 8 metre olan dünyanın en büyük OLED ekranları, gemilerde kullanılan büyük yük konteynerlerinin üç tanesinin toplamıyla aynı boyutta.

  Havaalanında kullanılan OLED ekranlardaki her bir pikselin kendine özel ışıklandırma teknolojisine sahip olmasından dolayı, LED ekranlarda olduğu gibi arkadan yapılan yoğun bir ışıklandırmaya gerek duyulmuyor. İki ekrana da eşsiz bir hafiflik ve esneklik sağlayan bu teknoloji sayesinde oldukça kolay bir şekilde tavana asılmaları da mümkün oluyor.

  1448028241_OLED_Signage_Incheon_Airport_3

  Incheon Uluslararası Havaalanı Başkanı ve CEO’su Park Wan-su konuyla ilgili şunları söyledi: “LG’nin ürettiği yeni OLED ekranlarımız, havaalanımızın ününü tüm dünyaya duyuran teknolojik üstünlüğümüzle tam bir uyum içerisinde. Her yıl havaalanımızdan geçen milyonlarca yolcuya Kore’nin sahip olduğu üstün teknolojileri göstermek için sabırsızlanıyoruz. Bu dev OLED ekranlar ise bunun en güzel örneklerinden birisi” şeklinde konuştu.

  LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Çözümler Bölümü Yöneticisi Ro Se-yong ise konuyla ilgili şunları söyledi: Dünyanın en büyük OLED ekranını üretmek gerçekten bizim için oldukça gurur verici bir gelişme. Buna ek olarak dünyanın her yerinden buraya yolu düşen milyonlarca yolcuya OLED’in büyülü dünyasını gösterebilmek de bizi oldukça heyecanlandırıyor. OLED teknolojisinin sağladığı yararları anlatmaktan öte kendi gözlerinizle görüp tecrübe etmenizi şiddetle öneriyoruz”.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN