LG, Cybellum’u satın alıyor

0

LG, İsrailli merkezli araç siber güvenlik risk değerlendirme çözüm sağlayıcısı Cybellum’u satın alacağını açıkladı. 

LG Yönetim Kurulu, önde gelen bir araç siber güvenlik risk değerlendirme çözümü sağlayıcısı olan Cybellum’un satın alınmasını onayladı. Anlaşma, LG’nin 140 milyon ABD Doları değerindeki teknoloji şirketinin yaklaşık yüzde 64’lük hissesini devralmasına olanak tanıyor. Bu durum, LG’nin siber güvenlik yeteneklerini geliştirecek ve “Geleceğin Mobilitesi İçin İnovasyon Ortağı” olma çabalarını hızlandıracak stratejik bir hamle olarak görülüyor.

2016 yılında Tel Aviv’de kurulan Cybellum, yaklaşık 50 çalışanı ile lider araç siber güvenlik şirketleri arasında. Cybellum, şu anda sektörün önemli oyuncularıyla işbirliği yaparak ürünlerini dünya çapındaki araç üreticilerine ve tedarikçilere başarıyla ulaştırıyor. Cybellum’un İsrail’in yanı sıra Japonya, Almanya ve Kuzey Amerika’da da faaliyetleri bulunuyor. Cybellum, müşterilerinin alıştığı standartlarla büyümeye, müşterilerini ve ortaklarını desteklemeye devam ederek bağımsız bir marka olarak kalmayı hedefliyor.

Uluslararası standartları karşılayan araç siber güvenliğine duyulan ihtiyaç, artan siber güvenlik tehditlerinin sayısı, türü ve küresel otomobil endüstrisinin güvenli bağlantının şart olduğu bağlantılı otomobil çağına geçişiyle birlikte arttı. Araçlar, çeşitli bileşenleri arasında karmaşık ilişkilerle organik olarak bağlı sistemlere dönüştükçe, araç siber güvenliğinin zaman içinde daha da önemli hale geleceği ortada. Cybellum, LG’nin hızla büyüyen otomotiv siber güvenlik endüstrisinde sürdürülebilir büyümeyi güvence altına almasını ve yazılım güvenliğini optimize ederek parça tasarımı, geliştirme ve çalıştırma gibi kilit alanlarda daha fazla değer sunmasını sağlayacak.

Cevap bırakın