LG çevreci yeni nesil klimaları ile dikkat çekiyor

0

LG, yeni nesil klimalarında kullandığı, R32 isimli soğutucu akışkanla, küresel ısıma ve ozon tabakasının incelmesinin önüne geçiyor.

LG çevre dostu ürünleriyle sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlarken, yeni teknolojileri de kullanıcıyla buluşturmaya devam ediyor. Enerji ve çevre sorunlarına çözüm getiren duyarlı yaklaşımıyla hayata geçirdiği yeni nesil klimalarında çevreye verilen zararı en aza indirirken, bünyesinde barındırdığı pek çok yenilikle de kullanım kolaylığı sağlıyor.

LG, yeni nesil klimalarında çevresel yıkımı en aza indirmek adına tüm dünyada çevre dostu olarak bilenen. R32 isimli soğutucu akışkan kullanıyor. R32 ile çalışan LG klimaları en az geleneksel bir soğutucu kadar verimli çalışıyor.

Ozon tabakasına verilecek tahribat, zararlı ultraviyole ışınlarının dünyaya ulaşarak insan sağlığını tehdit etmesine yol açıyor. LG’nin yeni nesil klimalarında kullanılan R32 soğutucu akışkanın geleneksel klimalarda kullanılan akışkan miktarına kıyasla oldukça düşük olması küresel ısınma potansiyelinin azalmasına ve ozon tabakası incelmesinin minimal düzeye inmesine katkı sağlıyor.

Çevre dostu

Çevre dostu olmasına rağmen bu kadar yüksek performans gösteren tek soğutucu akışkan olan R32, bu yönüyle yeşil soğutucu olarak da adlandırılıyor. R32 ayrıca karışım gazı olan R410A’a göre de çok daha kolay kurulum imkanı sağlıyor.

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi MediaMarkt’ta satışa sunulan klima modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın