Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürLG, Bear Robotics'e Stratejik Yatırım Yapıyor

  LG, Bear Robotics’e Stratejik Yatırım Yapıyor

  LG Electronics (LG), şirketin yeni ve önemli bir iş alanı olan hizmet robotiğindeki yeteneklerinin gelişimini hızlandırmak için stratejik bir yatırım hamlesi yapıyor.

  LG, 60 milyon ABD doları tutarında bir yatırımla, yapay zeka destekli otonom hizmet robotları konusunda uzmanlaşmış, Silikon Vadisi merkezli önde gelen girişimlerden biri olan Bear Robotics’ten hisse satın almak için bir anlaşma imzaladı. Bu stratejik yatırım, kısa vadeli getiriden ziyade, LG’nin portföyünü uzun vadeli büyüme için desteklemeyi amaçlıyor. Hisse alımının tamamlanmasının ardından şirket, Bear Robotics’in en büyük hissesine tek başına sahip olacak.

  LG CEO’su William Cho, CES 2024’te bu tür potansiyel sermaye yatırımlarını tartışarak şunları söylemişti: “Hizmet robotiği pazarında öncelikle teslimat ve lojistik gibi alanlara odaklanıyoruz. Ancak, öz sermaye yatırımları veya birleşme ve satın alma olasılığını açık tutarak gelecekteki yönelimleri dikkatle değerlendiriyoruz.”

  Google’da eski Kıdemli Yazılım Mühendisi ve Teknik Lider olan CEO John Ha’nın liderliğinde 2017 yılında kurulan Bear Robotics, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore ve Japonya’daki pazarlara hizmet veren yapay zeka destekli iç mekan teslimat robotlarıyla tanındı. Şirket, kurucu ortağı ve CTO’su da dahil olmak üzere önde gelen teknoloji şirketlerinde çalışmış, yetenekli mühendislerden oluşan bir ekibe sahip. Bear Robotics, özellikle hizmet robotik yazılımı, robot filosu yönetimi teknolojisi ve bulut tabanlı kontrol çözümlerini platformlaştırma konusundaki uzmanlığıyla dikkat çekiyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN