LG, Bağlantı Standartları Birliği yönetim kuruluna katıldı  

0

LG Electronics (LG), Nesnelerin İnterneti (IoT) için evrensel açık standartları geliştirmeye ve gelişimi teşvik etmeye odaklanan lider küresel kuruluş olan Bağlantı Standartları Birliği Yönetim Kurulu’na seçildi.

Global ev aletleri pazar lideri ve Birliğin Yönetim Kurulu’nun Destekleyici Üyesi olan LG, organizasyona akıllı ev ve iletişim teknolojilerinde büyük bir uzmanlık ve deneyim getiriyor. Yeni atanan Yönetim Kurulu üyeleri, LG’nin Baş Strateji Ofisinden Don Williams ve LG’nin Baş Teknoloji Ofisinden Dr. Sang Kim oldu.

Yeni rolüyle LG, Bağlantı Standartları Birliği’nin akıllı ev cihazlarını bağlamak için açık kaynaklı IoT protokolü olan Matter’in geliştirilmesine ve standartlaştırılmasına aktif olarak katılmayı ve akıllı ev ekosisteminin genişlemesine öncülük etmeyi planlıyor.

LG Electronics’in CTO’su ve Başkan Yardımcısı Dr. Kim Byoung-hoon, “Bağlantı Standartları Birliği’ndeki rolümüzle, daha bağlantılı ve uygun bir gelecek yaratma yönündeki motivasyonumuzu gösteriyoruz” dedi. Kim Byoung-hoon şöyle devam etti; “Matter’in benimsenmesi ve desteklenmesiyle, TV’ler, ev aletleri, IoT cihazları ve sensörlerin de dahil olduğu büyüyen akıllı ürün yelpazemiz, birbirine ve tüm uyumlu çözümlere daha güvenli ve kolay bir şekilde bağlanabilecek. Yenilikçi müşteri deneyimleri sunmaya ve akıllı evin evrimini ileriye taşımaya yardımcı olmaya devam edeceğiz.”

Akıllı ev teknolojileri için İnternet Protokolü (IP) tabanlı bir iletişim standardı olan Matter, çeşitli üreticilerin ürünlerinin iletişim kurabileceği ve veri paylaşabileceği açık bir akıllı ev ortamı oluşturmaya yardımcı oluyor ve uyumluluk sorunlarını sona erdiriyor.

Cevap bırakın