LG, 2016 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

0

lg-g5

LG, 2016 yılı ilk çeyrek finansal bilançosunu kamuoyuyla paylaştı. Tüketici elektroniği şirketinin işletme kârı, çeşitli detaylar ve genel olarak sonraki çeyreğe dair öngörüleri aktarıldı.

LG Electronics’in finansal sonuçları ile ilgili yaptığı duyuruda 2016’nın ilk çeyrek döneminde işletme kârı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 65.5 oranında artarak 420.25 milyon dolar’dan 11.12 milyar dolar’a yükseldi.

LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri bölümü ilk çeyrek işletme geliri 339.23 milyon dolar ile şu anda kadar edilen en yüksek rakama ulaşırken, LG Ev Eğlence bölümü 278.84 milyon dolar işletme kârı elde etti. Her iki bölüm de 2015’in ilk çeyreğine oranla belirgin bir yükseliş elde etti.

Mobil İletişim Bölümü düşüşte

LG Otomotiv Bileşenleri Bölümü yüksek Ar-Ge yatırımları nedeniyle 13.14 milyon dolar değerinde mütevazı bir kayıp yaşarken, LG Mobil İletişim Bölümü ise amiral gemisi LG G5 akıllı telefonun pazarlama harcamalarının başını çektiği nedenlerle, 168.20 milyon dolar işletme kaybı yaşadı.

LG Mobil İletişim Bölümü ise geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 15,5’lik bir azalmayla 2.46 milyar dolarlık satış kaydetti. Temel olarak pazara girişin durgun sezonda gerçekleşmesi ve son dönemde lanse edilen LG G5’e olan yüksek ilgi nedeniyle var olan diğer LG amiral gemisi akıllı telefon modellerin gönderiminde azalma yaşanması nedeniyle, 13,5 milyon olan akıllı telefon sevkiyatı bir önceki yıla ve bir önceki döneme göre yüzde 12 azaldı.

LG’nin tüm küresel satış ve karlılığının ise ikinci çeyrekte artması bekleniyor. LG SIGNATURE, LG G5 akıllı telefon ve 4K Ultra HD OLED TVler gibi ürünlerle premium odaklı stratejisine devam edecek olan LG, çift haneli büyüme ve yüksek karlılık bekliyor.

Cevap bırakın