Lenovo’dan uzay gemisi şeklinde bilgisayar

0

Lenovo, Star Trek’teki uzay gemisini anımsatan tasarımıyla ‘fütüristik’ Titanium Enterprise adlı bilgisayarını lanse etti. İşte detaylar…

Lenovo, Çin’in başkenti Pekin’de düzenlediği Tech World 2018 etkinliği kapsamında ‘son derece deneysel’ bir tasarıma sahip olan Titanium Enterprise adlı bilgisayarını görücüye çıkardı. Dokuzuncu nesil Intel işlemciyle gelen ilginç aygıtta akıllı projektör özelliği de var.

Yanqi Lake Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde görücüye çıkarılan Star Trek’teki uzay gemisine benzeyen Titanium Enterprise, baş döndürücü bir tasarım vaat ediyor. Lisanslı bir tasarıma sahip olan modelin LED şeritleri, zaten oldukça fantastik durumdaki görünümünü daha da ilginç hale getiriyor.

9. nesil Intel Core işlemcisiyle dikkat çekiyor

Teknolojisinin çekirdeğini dokuzuncu nesil Intel Core işlemciler oluştururken önceki nesil modele göre 6 kat daha hızlı olan Turing GPU mimarili NVIDIA GeForce RTX 2080 ekran kartıyla geliyor. 32 GB DDR4 RAM, 1 TB M.2 SSD ya da 2 TB HDD ise diğer öne çıkan donanım özellikleri. Lenovo Titanium Enterprise, ayrıca daha yüksek performanslı oyunlar için LAN ve Wi-Fi desteğine de sahip.

Akıllı projektör özelliği de var…

Toplantı, konferans gibi etkinliklerde kullanılabilen akıllı projektörü de bir diğer iddialı ‘ekstra’ özelliği durumunda. Titanium Enterprise fiyatı Çin için yaklaşık 2180-2910 dolar aralığında değişiyor.

Cevap bırakın