Lenovo’dan USB-C monitör #MWC19

0

Taşınabilir monitör segmentinin unutulduğu şu sıralar, Lenovo karşımıza USB-C bağlantısına sahip monitörü ile karşımıza çıktı. Lenovo Thinkvision M14 isimli monitör bakalım neler sunuyor?

Bir dönem Asus taşınabilir monitör segmentinde çok ses getirmiş ancak bu serinin gerisi gelmemişti. MWC 19 etkinliğinde sahne alan Lenovo, unutulmaya yüz tutan segmenti canlandırmak için yeni taşınabilir monitörü olan Lenovo Thinkvision M14’ü tanıttı. Peki, USB-C ile bağlanan bu monitörün özellikleri neler?

Lenovo Thinkvision M14 özellikleri

Lenovo Thinkvision M14, 1.3 kg ağırlığa sahip. Adından da anlaşılacağı gibi 14 inç büyüklüğünde IPS ekran ile gelen bu monitör, 1920 x 1080 çözünürlük sunuyor. USB-C ile bilgisayarlardan görüntü aktarabilen bu modelde harici bir batarya yer almıyor. Yani monitör direkt olarak bilgisayardan gücünü alıyor.

Monitörün altında yer alan stand sayesinde monitörü masaüstü ve dizüstü bilgisayarınıza bağladıktan sonra görüş açınıza göre ayarlayabiliyorsunuz. Bu standın eklenmesi taşınabilir bir monitör açısından oldukça ince düşünülmüş bir hareket olmuş.

Lenovo Thinkvision M14, yaz aylarında satışa sunulacak. Monitörde 4K dönemine yavaş yavaş geçildiği bugünlerde Lenovo Thinkvision M14’ün 1080P çözünürlük sunması pek mantıklı görünmeyebilir. Ancak bu monitörün taşınabilir yapıda olduğunu ve genellikle ikinci ekran olarak kullanılacağını belirtelim.

Cevap bırakın