Lenovo’dan katlanan tablet ve bükülebilen telefon

0

Popüler tüketici elektroniği şirketlerinden Lenovo, ABD’de düzenlenen Tech World adlı etkinlik kapsamında iki ilginç ürün tanıttı. Bunlar arasında katlanma özelliğine sahip olan ve Lenovo Folio adıyla gelen tablet bilgisayar ile bükülebilen ekranlı akıllı telefon dikkat çekti.

Folio 5.5 inç telefon olarak da kullanılabiliyor

1440 x 1990 piksel çözünürlük değerine sahip 7.8 inç ekranlı tablet, aynı zamanda katlanarak 5.5 inçlik akıllı telefon olarak da kullanılabilecek. Söz konusu üründe Snapdragon işlemciler ve Android 7.0 işletim sistemi bulunuyor.

Folio, daha önce de görücüye çıkmıştı ve şirketin geliştirilme aşamasındaki cihazlarından biri olduğu kaydediliyor, diğer yandan işaretlerden yola çıkıldığında seri üretimine geçilmesi yüksek bir olasılık durumunda.

Bükülen telefon Lenovo Cplus

Bükülebilen ve gerçek deri malzemeden arka kısmıyla iddialı görünen Android’li akıllı telefon ise Cplus adıyla geliyor. 4.35 inçlik AMOLED ekranıyla öne çıkıyor. Konsept durumundaki cihazın en önemli özelliği ise esnek ekranı. İstendiğinde bileğe takılarak da kullanılabiliyor.

Dijital asistan CAVA

Lenovo, ayrıca CAVA adındaki yeni dijital asistanını da tanıttı. Yüz tanıma ve dil işleme gibi özelliklere sahip olan söz konusu yazılımın önümüzdeki süreçte Lenovo marka akıllı telefonlarda kullanılabileceği belirtildi.

Cevap bırakın