Lenovo’dan dünyanın en küçük iş istasyonu

0

Çin merkezli tüketici elektroniği şirketi Lenovo, son yılların öne çıkan bilgisayar markalarından biri. Şirketin ülkemizde de yoğun ilgi gören çok sayıda bilgisayar modeli bulunuyor. Diğer yandan Lenovo, sadece son kullanıcı değil, kurumsal alanlarda da inovatif çözümler sunuyor. Bu noktada teknoloji şirketi Lenovo, kompakt tasarımıyla dikkat çeken yeni iş istasyonunu tanıttı.

Çarpıcı ayrıntı ise şöyle; yeni ThinkStation P320 Tiny, dünyanın en küçük iş istasyonu ünvanını elinde bulunduruyor. Ağırlığı 1.3 kg ve ölçüleri de, 35.6 mm x 180.3 mm x 182.88 mm şeklinde.

Günümüz iş dünyasında, iş istasyonlarının güçlü olduğu kadar, her ortamda çalışmaya müsait ve kullanışlı olması gerekiyor. Yeni Lenovo ThinkCentre Tiny, kurulumu kolay, aksesuarlarla uyumlu, en son Intel Core i işlemcilerin gücünden yararlanan, profesyonel uygulamalar için gerekli performansı sağlayan yapısı ve ISV sertifikası için gereken gücü veren NVIDIA Quadro Graphics’e dayanan temeli ile güvenilir bir iş istasyonu olarak dikkat çekiyor.

Windows 10 Pro işletim sistemi, Intel Core i7 vPro’ya kadar yapılandırılabilir işlemci, NVIDIA Quadro P600 grafik kartı, 32 GB DDR4 RAM, 6 ekrana kadar çoklu bağlanabilirlik, 2 x 1 TB M.2 NVMe SSD (her ülkede değil) özelliklerine kadar oldukça güçlü donanımlı bir iş istasyonu oluşturulabiliyor. Donanım tarafında modern özellikler sunan model, yenilikçi tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Yeni nesil, iş istasyonlarının çalışma ortamlarına kolayca adapte olabilmesi ve rahatça taşınabilirlik gibi özellikleri önemseyen teknoloji meraklısı çalışanlar için tasarlanan yeni ürün, işletmelerin iş yapış alışkanlıklarını ve teknolojik yapısını bu çalışanların teknolojiye yaklaşımına göre şekillendirme iddiası da taşıyor.

Ürünle ilgili daha fazla detay için buraya tıklanabilir.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın