Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  DonanımLenovo’dan AMD Instinct MI300X Hızlandırıcılar için tasarım desteği

  Lenovo’dan AMD Instinct MI300X Hızlandırıcılar için tasarım desteği

  Lenovo, AMD’nin bugüne kadar geliştirdiği en gelişmiş yapay zeka hızlandırıcısı olarak yeni piyasaya çıkan AMD Instinct™ MI300X Hızlandırıcılar için tasarım desteğini duyurdu.

  “Herkes için yapay zeka” vizyonunun bir parçası olarak Lenovo, piyasadaki en yüksek performanslı ve verimli altyapı çözümlerini sağlayarak her büyüklükteki işletmelere yapay zeka üretkenliği ve sonuçları sunmak için kararlılıkla çalışıyor. Yakında AMD Instinct MI300 Serisi hızlandırıcılardan güç alacak yeni Lenovo ThinkSystem sunucular, yapay zekanın sınırlarını zorlamak ve tüm işletmeler için kullanıma alma sürecini basitleştirmek için iki şirket tarafından ortak geliştirildi.

  2024’ün ilk yarısında çıkması planlanan sunucular, güçlü Lenovo mühendisliğini AMD Instinct hızlandırıcılarla birleştirerek işletmelerin etkili üretken yapay zeka olanakları için gerekli işlem performansı ve enerji verimliliğinden yararlanmasını sağlayacak.

  Tasarım konusunda işbirliği, bütün sektördeki en geniş kapsamlı ortaklıklardan birine ilerliyor. Lenovo yakın zamanda AMD portföyünü geleneksel raf sunucularının ötesine taşıyarak GPU ana bilgisayar sistemlerine ve Neptune™ sıvı soğutmalı sistemlere genişletti. Şirket ayrıca, AMD EPYC™ 8004 Serisi işlemcilerden yararlanarak devrim niteliğindeki yapay zekayı doğrudan veri kaynağına getiren yeni Lenovo ThinkEdge SE455 V3 sunucuyu görücüye çıkardı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN