Lenovo’da Phab serisinin Android 7.0 Nougat güncellemesi almayacağı açıklandı

0

Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo, son yıllarda mobil alandaki hamleleri ile adından yoğun biçimde söz ettiriyor. Birçok segmentteki akıllı telefon modelleri ile ülkemizde yoğun ilgi gören Lenovo, dünya genelinde önemli satış başarıları sergilemeyi de biliyor.

Köklü şirket, son yıllarda fark yaratan akıllı telefonlarıyla öne çıkmayı da bildi, artırılmış gerçeklik temelindeki Tango uyumluluğuna sahip ilk cihazların üreticisi olması bu noktada altı çizilmesi gereken detaylardan sadece biri. Lenovo Phab, bu alanda geliştirilen ilk akıllı telefon oldu ve artırılmış gerçeklik öğeleri ile entegre şekilde, zengin bir kullanıcı deneyimi vaat eden ekranı ve kamerası ile teknoloji çevrelerince övgüye mazhar oldu. Geçtiğimiz sene oldukça büyük ekrana sahip bir akıllı telefon olan Phab’in devam modeli de sunulmuştu…

Sürpriz gelişme

Temelde Phab adı altında bir mobil cihaz serisinin söz konusu olduğu teknoloji markası, sürpriz bir duyuruya imza attı. Phab2 Pro’nun da aralarında bulunduğu tüm Phab serisi modellerinin, Android Nougat güncellemesi dışında tutulacağı açıklandı. Özetle eğer bir Lenovo Phab cihazına sahipseniz, Android 7.0 Nougat güncellemesi alamayacaksınız.

Tabletler de güncelleme dışında kaldı…

Öte yandan Lenovo, Android 7.0 Nougat güncellemesi almayacak başka cihazlar da duyurdu. Sıralamak gerekirse; Phab, Phab Plus, Phab2, Phab2 Plus, Tab3 7 Essential ve Tab3 10 Business Tablet, söz konusu Android güncellemesinin dışında kaldı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın