Lenovo’da büyüme devam ediyor

0

Lenovo, 2021 yılının ikinci çeyrek sonuçlarıyla grup cirosunu önceki yıla göre %27 artırarak 16,9 milyar dolar ciro elde etti. Lenovo aynı zamanda net gelirini %119 artırarak, son yılların en yüksek net gelir marjına ulaştı.

Lenovo Türkiye, 2021 yılının ikinci çeyreğini de ilk çeyrekte olduğu gibi güçlü bir performans ortaya koyarak IDC sonuçlarına göre %25,3 pazar payı ile birinci sırada kapadı. Lenovo Türkiye, 2020 Ocak ayından 2021 Haziran ayına kadar tam 5 çeyrektir, pazar payı anlamında liderliği bırakmıyor. Lenovo Türkiye, yılın ikinci çeyreğinde toplam kurumsal PC pazarında %34,1, toplam tüketici PC pazarında %20,3, toplam dizüstü bilgisayar pazarında %30 paya sahip olarak birinci sırada yer aldı.

Global düzeyde rekorlara devam 

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, sürdürülebilir artışlar ve uzun vadeli büyüme sağlamaya devam ederken, 2021 yılının ikinci çeyrek sonuçlarıyla net gelirini ikiye katlayarak yeni bir rekor kırdı. Dünya genelinde dijitalleşmenin hızlanması, akıllı dönüşüm ve cihazlarının, altyapısının ve uygulamalarının özelliklerinin yükselmesi, grubun uzun vadeli ve sürdürülebilir kârlılık artışlarını desteklemeye devam ediyor.

Teknoloji ihtiyacını görerek fırsatları değerlendiren Lenovo’nun performansı bir önceki yıla göre önemli kârlılık artışları sağlarken, vergi öncesi gelir %96 artışla neredeyse iki katına çıkarak 650 milyon dolar seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, net gelir de iki kattan fazla bir oranda %119 artış gösterirken, net gelir marjı %2,8 ile son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Grup cirosu önceki yıla göre %27 artışla 16,9 milyar dolara çıkarak hızlı yükselişini sürdürdü.

Cevap bırakın