Lenovo Z6 Pro kamerasıyla sınırları zorlayabilir

0

Lenovo’nun ‘Hayallerin Ötesinde’ mottosuyla geçtiğimiz Şubat ayında duyurusunu gerçekleştirdiği Z6 Pro’nun 100 MP kamera özelliğine sahip olacağı iddia ediliyor. İşte detaylar…

Akıllı telefon endüstrisinin odak noktalarından biri de arka kamera sistemleri. Son dönemde çığır açan geliştirmelerle teknoloji dünyasını şaşırtan bu argüman, gelişimime açık oluşu sayesinde potansiyel kullanıcıları ‘çok daha fazlasıyla’ tanıştırmaya yatkın görünüyor. Bu noktada Lenovo’nun üzerinde çalıştığı modellerden biri olan Z6 Pro’nun son derece çarpıcı bir kamera sistemi vaat edeceği kaydediliyor.

Şirketin ‘Hayallerin Ötesinde’ mottosuyla, bazı kısa ifadeler eşliğinde geçtiğimiz Şubat ayında duyurusunu gerçekleştirdiği modelin 100 MP kamera özelliğine sahip olacağı iddia ediliyor. Bu noktadaki teknik olasılıklar ise standart kamera formunun farklı şekillerde işlenmesini gerekli kılıyor. 100 MP’lik çözünürlük için birden fazla fotoğrafın bir araya getirilmesi gerekecek. Yani sensör çözünürlüğünden ziyade yazılımsal bir metot kullanılacak. Bu arada  Qualcomm’un 2019 yılında bu çözünürlüğe sahip cihazların sunulacağını açıklamış olması da öne çıkan ‘ihtimali artırıcılardan’ biri.

Öte yandan HyperVision kamera sistemi adını alacak bir modülle gelecek olacağı belirtilen modelde 12 GB RAM, 5G desteği, Snapdragon 855 işlemcisi öne çıkan diğer özellikler arasında yer alacak. Oldukça inovatif özellikler vaat eden Lenovo Z6 Pro fiyatı konusunda da beklentileri pek de mütevazı tutmamayı gerekli kılıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın