Lenovo Yoga S940 ön inceleme!

0

CES 2019‘daki en yeni teknolojileri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kez ekran/kasa oranını gayet iyi bir seviyeye çeken ve tersine ekran çentiğiyle dikkatleri üzerine toplayan Lenovo Yoga S940 ön inceleme videosu ile karşınızdayız.

Lenovo Yoga S940 ön inceleme

Windows Hello destekli kamerası, ekranın üzerinde bulunan çentikte yer alan Lenovo Yoga S940, etkileyici tasarımını sağlam donanım özellikleriyle birleştiriyor. Bu zarif bilgisayar aynı zamanda yapay zeka desteğiyle de dikkat çekiyor.

Serinin yeni üyesi ipince çerçeveleri ve hafif materyal kullanımı sayesinde sadece 1.2 kilogramlık bir ağırlığa sahip. 13.9 inçlik IPS LCD ekranla gelen ultrabook, 1080p (400 nit) ve 4K (500 nit) olmak üzere iki farklı çözünürlük sunuyor. İki modelde de HDR desteği bulunurken, diğer donanım özellikleri de ekranla aynı derece etkileyici.

İşlemci tarafında ise 8. Nesil Intel i5 ve i7 Core işlemciler arasından seçim yapabiliyorsunuz. Bellek tarafında 8 GB ve 16 GB arasından seçim yapılırken, depolama alanını 1 TB PCIe SSD‘ye kadar artırabiliyorsunuz.

1080p çözünürlükte 15 saate kadar pil ömrü sunan bu canavar, asistan tarafında hem Alexa hem de Cortana desteğine sahip. IR kamerayı kullanarak sizin yüzünüzü tanıyan Lenovo Yoga S940, sizin bilgisayarın ekranın uzaklaştığınızı anladığında ekranı kapatarak kendini güvene alıyor. Böylece yüz tanımayı yapay zeka ile kullanan bilgisayar, ciddi bir güvenlik önlemi sunmuş oluyor.

2 adet Type-C, 1 adet Type-C USB DC, 1 adet USB 3.1 ve 3.5 mm jak girişi ultrabook’un bağlantı noktaları olarak karşımıza çıkıyor. Mayıs ayında satışa sunulacak olan cihazın başlangıç fiyatı 1.499 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Cevap bırakın