Lenovo Yoga Book9i verimlilikte iddialı!

0

Son dönemde teknoloji dünyasında en ilgi çeken ve merak edilen ürünlerden biri Lenovo Yoga Book9i. Çift ekranlı yapısı ve farklı tasarımıyla dikkatleri üstünde toplayan bu yenilikçi ürünün özelliklerini en verimli şekilde kullanabilmek için Lenovo küçük bir rehber hazırladı.

İkili yatay mod; video izleme, web konferansı yapma veya PowerPoint sunumlarına göz atma gibi yatay içerikler için çok ideal. Çapraz Ekran Gösterimi ile ise Yoga Book’u çift yatay modda kullanırken, tek bir pencereyi veya uygulamayı her iki ekranda da kolayca genişletebilirsiniz. Bu özellikle makale okurken veya belge yazarken kullanışlı, unutmayın.

Bu arada diyelim, yazılımcısınız, kod yazıyorsunuz. Vertical modda, dik görüntü elde edip de kullanabilirsiniz. Yani çift ekran yan yana dik şekilde kullanabiliyorsunuz.

Klavyenizin pili bitti diyelim ya da o an kullanmıyorsunuz, peki şimdi ne olacak? Burada parmakların sihiri devreye giriyor. 8 parmak ile ekrana dokunduğunuzda klavye ekrana hemen geliyor. Yine 8 parmakla klavye aşağıya yukarıya alınabiliyor, 3 parmakla istenilen yere dokunulduğunda ise Touchpad devreye giriyor. Klavyenin görünümünü de ayarlayabilirsiniz, unutmayın. Sesini ve titreşimini.

Bu arada bir püf noktası daha. Bu sıradışı ürünü taşırken klavyenizi mi unuttunuz sorun değil. Ah vah etmenize gerek yok, oldukça basit bir hamleyle sorunu çözebilirsiniz. Ürün çünkü, 5 parmağınızla alt ekranınıza dokunduğunuzda klavye ve mouse düzenine sahip bir PC oluveriyor.

Youtube’da video izliyorsunuz diyelim ama yorumları aynı ekranda göremiyorsunuz. Waterfall özelliği işte bu noktada devreye girebilir. Yani bir nevi şelale özelliği. Ekrana bu mod için 5 parmakla dokunmak yeterli. Bu arada tüm dokunmatik ayarlar da User Center’da ayarlanabiliyor.

Lenovo Yoga 9i, Thunderbolt4 çıkışlarla geliyor. Thunderbolt4 ile saniyede 40GB’a kadar veri aktarımı yapılabiliyor. Bu üründe, Thunderbolt 4 çıkışından bir tanesinden 4K dört tane monitörü besleyebilirsiniz. Veya 1 Thunderbolt’un 4 çıkışından 2 tane 8K monitör beslemeniz mümkün.

Cevap bırakın