Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLenovo yeni tablet ve bilgisayarlarını görücüye çıkardı

  Lenovo yeni tablet ve bilgisayarlarını görücüye çıkardı

  E560_Hero_01_3D_Camera_With_Fingerprint

  Her yıl Eylül ayında Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en önemli iki tüketici elektroniği fuarından biri olarak kabul edilen IFA’da, Çin menşeili teknoloji şirketi Lenovo, ThinkPad, Yoga serileri ve yüksek performanslı bilgisayar modellerini tanıttı.

  Lenovo, ThinkPad Yoga 260 ve 460 modellerini duyurdu. Windows 10 işletim sistemine sahip ThinkPad Yoga 260, yaklaşık 1.315 gramdan başlayan ağırlığıyla dünyanın en hafif 12,5 inçlik dizüstü bilgisayarı unvanını taşıyor. ThinkPad Yoga 260 ve ThinkPad Yoga 460, seçili modellerinde LTE-A wireless WAN bağlantı seçeneğiyle LTE’nin 3 katı kadarlık bir bağlantı hızı sunuyor. Parmak izi okuyucu ve smartcard seçeneği de veri güvenliği konusunda yeteneklerini ortaya koyan modeller ekran kaliteleri ile de dikkat çekiyor. Gümüş ve siyah renkleriyle dikkat çeken seri 6. Nesil İntel Core işlemci,16GB’a kadar hafıza ve opsiyonel PCIe SSD ise diğer özellikleri arasında.

  Yoga_Tab_3_10_04_kk_-_CopyYoga Tablet Serisi’nin en yeni üyesini IFA’da tanıtan Lenovo, Yoga Tab 3 ve Yoga Tab 3 Pro modellerini görücüye çıkardı. 10.1 inç ekranlı Yoga Tab 3 Pro, Dolby Atmos ses kalitesi sunan 4 adet JBL speaker’ı ile ses gücünde iddialı. Uzun pil ömrü, LTE ve kamera özellikleri de öne çıkanlar arasında.

  Lenovo, ThinkPad E Serisi dizüstü bilgisayarlar ise Almanya’da tanıtımı gerçekleştirilen bir diğer ürün grubu oldu. 14 ve 15.6 inçlik parlama önleyici ekranıyla kayda değer bir performans sunduğu belirtilen E Serisi dizüstü bilgisayarlar opsiyonel parmak izi ve güvenlik kodu ile veri güvenliği özellikleri de sunuyor. 9 saate varan pil ömrüne sahip modeller arasında ThinkPad E 560, Intel Real Sense 3D kamera özelliğiyle dikkat çekiyor.

  Bu kamera teknolojisi sayesinde görüntülü görüşmelerde arka planı değiştirebilmek gibi eğlenceli özellikler ve kamera görüntüsünün farklı dijital ortamlarda (örneğin oyunlarda) kullanımı gibi imkanlar söz konusu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN