Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLenovo Y70 Touch: Oyuncular için geliştirildi

  Lenovo Y70 Touch: Oyuncular için geliştirildi

  17.2 inç Lenovo Y70 Touch dizüstü sistemi, full HD çözünürlüklü dokunmatik ekranı, premium ses sistemi, güçlü işlemcisi ve grafik teknolojisiyle birçok oyunseverlerin yüzünü güldüreceğe benziyor.

  17.3 inç 1080p IPS ekran, Core i7 4710HQ işlemci, GTX 860M grafik yongası, 16 Gbyte bellek ve 1 TByte Hybrid disk ile donatılmış olan Lenovo Y 70, fiziksel görünüm olarak Y50 serisine çok benziyor.

  Fırçalanmış Aluminyum bir üst kapağa sahip olan Y70, iç kesimde kenardan kenara kadar cam ile kaplı olması çok önemli bir avantaj. Uçtan uca döşenmiş olan bu cam, ekranı koruyor ve çerçeveyi çok ince gösteriyor. Oldukça stabil bir yapıya sahip olan Y70, baskılara ve darbelere karşı dirençli.

  5

  Arka tarafta yer alan havalandırma ızgaralarının plastikten olması biraz düşündürücü. Üst seviye ürünlerde genelde Unibody tasarım kullanılıyor ve bu ızgaralar kimseyi rahatsız etmiyor. Lenovo Y70, ne yazık ki Unibody tasarımına sahip değil. Buna karşın şaşırtıcı derecede sessiz çalışıyor. Ayrıca benzer ürünlerle kıyasla 50 mm yerine 26 mm’lik değeri ile çok daha ince ve 3.5 kg’lık ağırlığı ile de çok daha hafif.

  AccuType-Chiclet klavyeye sahip olan Y70, tıpkı Y50 gibi kırmızı ledlerle ışıklandırıldı. Tuş takımının ince olmasına alışmak gerekiyor. Bu tuş takımı Y50 ile kıyaslandığında ciddi anlamda düzeltildi. Özellikle tepki süresi oldukça başarılı. Benzer bir durum Touchpad için de söyleyebiliriz. Touchpad, çok rahat bir şekilde rahatlıkla kullanabiliyor. Multi touch komutlar anında algılanıyor ve hatasız bir şekilde aktarılıyor.

  4

  Dokunmatik ekran ve Core i7 işlemci

  Lenovo Y70 Touch, 17.2 inç’lik dokunmatik bir ekrana sahip. 1080p çözünürlüğüne çıkabilen bu ekran, renkleri ve metinleri oldukça parlak bir şekilde verebiliyor. Başarılı bir parlaklık ve kontrast değerine sahip olan bu ekran sorunsuzca çalışıyor. Ekranın renk dağılımı ve renk doğruluğu üst seviyelerde olması özellikle oyun sevenlerini çok sevindireceğini düşünüyoruz.

  Benzer bir durum ürünün üzerinde bulunan işlemci için de söyleyebiliriz. 2.5 GHz frekansındaki Core i7 işlemci, 3.5 GHz’e kadar çıkabiliyor. Düşük güçte 800 MHz’e kadar inebilen bu işlemci Intel HD 4600 entegre grafik işlemcisi ile temel ihtiyaçları karşılıyor. İişin içine oyun girdiğinde Optimus teknolojisi devreye giriyor ve modeline göre 2 ile 4 Gbyte arası değişen GTX 860M grafik yongasına otomatik olarak geçiliyor.

  3

  Lenovo Y70 Touch oldukça iyi bir performansa sahip. Ama burada elde edilen performans çok daha ii olabilirdi. Lenovo fiyatı uygun tutmak için 1 Tbyte hibrid disk kullanıyor. İşte bu disk bu sistemde bir dar boğaz yaratıyor. Elbette bu darboğazı, profesyonel kullanıcılar anlayabilirler. Normal kullanıcılar Y70’in performansından memnun kalacakları kesin. Yine de şunu söylemek isteriz. Daha pahalı olan ve 512 GByte SSD diskli Y70 Touch çok başarılı bir seçenek oluşturuyor. Ttüm dengeleri altına üstüne getiren bu seçenek, profesyonel kullanıcılarının tam aradıkları ürün olmaya aday.

  Oyun performansına gelince. Y70, gündemde olan birçok oyunu 1080p çözünürlüğünde rahatlıkla oynatabiliyor. Yine de, bazı durumlarda oyunların ayarlarına girip detayları kapatmak gerektiğini söylemeliyiz.

  2

  JBL Hoparlör ve pil kullanım süresi

  Lenovo Y70 Touch’ın en önemli özelliklerinden biri JBL hopar seti. İki adet stereo ve subwoofer’dan oluşan bu set, Dolby Digital Plus tekenolojisi sayesinde oldukça güçlü ve tok bir ses kalitesi sunuyor. Oyun, film ve müzik için farklı ayar modlarına sahip olan bu entegre hoparlör seti yüksek kalitesi ve performansı ile müthiş bir deneyim sunuyor.

  7400 mAh’lik bir batarya’ya sahip olan Lenovo Y70 Touch, düşük enerji modunda 3.5 saat kullanılabiliyor. Bu esasında oldukça iyi bir değer. Yüksek performans devreye girdiğinde ise, Y70’i fişe takmak çok daha mantıklı. Bu tür ürünlerde, maksimum oyun zevki için, ürünün mutlaka fişte takılması olması gerekiyor.

  1

  Uzun lafın kısası. Lenovo Y70 bir önceki nesil olan 15.6 inç ekranlı Y50’nin düzeltilmiş abisi. Sahip olduğu ekran oldukça kaliteli. Giriş çıkışları ne az ne de fazla. Bununla birlikte Core i7 işlemci ve GTX 860M grafik yongası da birçok oyunu sorunsuzca oynamak için yeterli. Bundan da önemlisi ise, oyun sevenler için tasarlanan bu ürünün benzer ürünlerle kıyaslandığında, oldukça iyi bir fiyat/performans oranına sahip olduğu.

  Lenovo ürün ailesini yakından incelemek ve satın almak için tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN