Lenovo’dan Tango Projesi ile geliştirilen ilk akıllı telefon

0

1452507065_LenovoProjectTangoDeviceConcepts

Sanal gerçeklik 2016’da dalga dalga yayılacağa benziyor. Lenovo, Google’ın Tango Projesi’yle geliştirilen ilk tüketici mobil ürününü tanıttı. 2016 yazı itibarıyla potansiyel tüketicilere sunulacak yeni akıllı telefonun ekranı, dijital bilgi ve objelerini gerçek dünya ile üst üste koyabilen sihirli bir pencereye dönüşebiliyor.

Tango Projesi, ileri bilgisayar görüşü, derinlik algısı ve hareket takibi kullanarak ekran üzerinde 3D deneyimi yaşatan ve kullanıcılara içinde bulundukları fiziksel dünyayı ellerindeki cihazla keşfetme imkanı sağlayan bir teknoloji platformu. Projede geliştirilen özel yazılım ve donanımla kullanıcının her hareketine tepki verecek bir uygulama geliştirildi ve kullanıcıların her hareketinin takibi sağlandı. Bu yeni uygulamayla evinizi bir bilgisayar oyunu merkezine dönüştürebilirsiniz.

Tango Projesine sahip cihazlar; oturma odanız, ofisiniz ve halka açık mekanlar gibi daha önce bulundukları yerleri tanıma özelliğine sahip bulunuyor. GPS’den farklı olarak Tango Projesi’nin hareket sensörleri iç mekanlarda da çalışıyor. Bu projeyle bir alışveriş merkezi içinde rahatça yönünüzü bulabilirken, belli bir ürünün mağazadaki yerini bile görmeniz bile mümkün olabilecek. Cihaz içinde yer alan sensör sayesinde Tango Projeli cihazlar bir odanın 3 boyutunu algılayabiliyor ve tam ölçülerini vererek mobilya ve dekorasyon alışverişinizi kolaylaştırıyorlar.

Ekran_Resmi_2016-01-11_13_07_11Tango Projesi Google Yöneticisi Johnny Lee konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Tango Projesi ile akıllı telefonlar, ekranının sınırlarını aşan bir uzay ve hareket algısına sahip ve gerçek dünyaya açılan sihirli bir pencereye dönüşüyor. Lenovo ile çalışarak Tango Projesini kullanıcılar ve geliştiriciler için daha kolay ulaşılabilir hale getirmek ve bu sanal ve gerçek dünyayı bir araya getiren bu yeni deneyimin keyfine varmalarını istiyoruz.”

Google’ın Tango Projesi, 2016 yılında başka mobil cihazlar üzerinden de son kullanıcıya ulaşabilir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın