Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürLenovo Türkiye’nin yatırım ekosistemine ve KOBİ’lerin dijital dönüşümüne desteği sürüyor

  Lenovo Türkiye’nin yatırım ekosistemine ve KOBİ’lerin dijital dönüşümüne desteği sürüyor

  Lenovo Türkiye, Türkiye’nin dijital dönüşümüne ve de ekonomisine olan desteğini bu yıl da artırarak sürdürüyor. Lenovo, Türkiye’de yatırım ekosisteminin güçlenmesi adına TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı’na (TÜSİAD SD²) olan desteğine devam ediyor. TÜSİAD SD² ekosistemi her geçen gün büyürken, eşleşen şirketler heyecan verici ve sektörlerinde örnek oluşturacak uygulamaları çalışıyorlar. 

  Lenovo, diğer yandan KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla TÜRKONFED’in önderliğinde, Dijital Anadolu Projesi’ne çözüm ortağı olarak destek sunmayı sürdürüyor. Proje kapsamında 4 şehirde 1000 KOBİ ile buluşuldu.

  TÜSİAD’ın, sanayinin dönüşümüne destek sağlamak amacıyla 2018’den beri yürüttüğü TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm (TÜSİAD SD²) Programı başarıyla sürüyor. TÜSİAD SD² Dijital Platformu, sanayide dijital dönüşümün teknoloji alanlarında ürün ya da hizmet geliştiren teknoloji tedarikçileri ile ülkemizdeki dönüşümü başlatan lider teknoloji kullanıcılarını buluşturuyor. Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, bu programa sağladığı desteği sürdürüyor. Global düzeyde inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan Lenovo, TÜSİAD SD² Programı’nın 2021 yılı itibarıyla TÜSİAD SD² Dijital Platformu’na evrilmesiyle daha da genişleyen ekosisteminin altın sponsor olarak bir parçası olmuştu.

  Dijital dönüşümde yeni teknolojileri en etkin şekilde kullanırken, aynı zamanda bu teknolojilerin yerelde geliştirilmesini sağlamanın önemine dikkat çeken Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, şunları söyledi: “Küresel ölçekte rekabetçi kalabilmemiz için yüksek katma değerli ürünlerin teknolojisini ülkemizde geliştirmeyi hedeflememiz gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda TÜSİAD SD2 Programı ülkemizde gerçekleşen en değerli projelerden biri. Yatırım ekosisteminin güçlenmesine bu projenin çok önemli katkıları olduğuna ve olacağına inanıyoruz. TÜSİAD SD², çözüm arayışı içerisinde olan şirketler için de teknoloji ihtiyaçlarına cevap bulacakları bir platform olma niteliğiyle de kritik önemde. Giderek daha geniş bir ekosisteme hitap eden TÜSİAD SD²  Programı’na destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Önümüzdeki dönem de bu desteğimizi sürdürmekte kararlıyız”.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN