Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLenovo Telefon Pazarına El Attı: Lenovo Vibe Z2

  Lenovo Telefon Pazarına El Attı: Lenovo Vibe Z2

  Lenovo, PC sistemlerinde yaşadığı başarıyı, telefon alanında da pekiştirmek istiyor. Cep telefonu pazarına oldukça hızlı bir giriş yapan Lenovo, Vibe Z2 ile karşımızda.

  Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi olan Lenovo, akıllı telefon pazarına el attı. Birçok alanda büyük başarı yakalayan Lenovo, bu başarıyı şimdi de cep telefonu pazarında yakalamak istiyor. Daha da doğrusu akıllı cep telefonu pazarındaki pastadan pay almak istiyor. Lenovo’yu bilen kişiler bu payın küçük olmayacağını tahmin edebilirler. Durum böyle olunca, Lenovo birbirinden farklı akıllı telefon ürünlerle her kesime hitap etmek için düğmeye bastı. Üstelik rekabetçi fiyatlarla.

  lenovovibez2

  Bunlardan biri kuşkusuz Lenovo Vibe Z2. Vibe Z2 ilk olarak tasarımı ve zengin donanım birleşenleri ile göze çarpıyor. 5.5 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip olan Vibe Z2, 1.2 GHz Snapdragon işlemci, 2 GByte bellek, 32 GByte kapasite ve 13 MP’lik bir kamera üzerinde barındırıyor. Bunlara ek olarak 3000 mAh batarya, LTE (4G) ve çift SIM teknolojileri destekliyor.

  64 bit İşlemciye Sahip

  Lenovo Vibe Z2, Lenovo’nun ilk 64 bit işlemcili akıllı telefonu. 64 bit dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 işlemci ile çalışan bu telefon her ne kadar Android 4.4 işletim sistemine sahip olsa da önümüzdeki günlerde çıkacak olan 64 bit Android 5.0 işletim sistemini destekleyecek. Bu esasında oldukça önemli bir özellik. Çünkü piyasada bulunan 64 bit işlemcili akıllı telefonlar, 32 bit işletim sistemi yüzünden performanslarını tam olarak gösteremiyorlar. Android 5.0 yüksek bir hız sağlayacağından dolayı bu tarz bir desteğin olması gerçekten çok önemli.

  Lenovo Vibe Z2

  Lenovo bununla birlikte hayatı kolaylaştıran uygulamalara da büyük bir önem veriyor. Lenovo Vibe UX arayüzü ve Lenovo’nun DOit uygulamaları, Vibe Z2 ile  birçok işlemi çok daha kolay yapabilmenizi sağlıyor. Bunlar, şebekeye gerek olmadan diğer Android aygıtlarla veri paylaşmak, telefonunuzu virüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak ve tüm adres defterinizi ve SMS’lerinizi kolayca yedeklemek.

  Çift SIM kart Yuvası

  Kullanıcıya beyaz, Titanyum ve altın sarısı renk seçenekleri sunan Lenovo Vibe Z2, oldukça zarif ve dayanıklı. Alüminyum bir kasaya sahip olan Vibe Z2’nin malzeme kalitesi çok başarılı. Buradaki işçilik görülmeye değer. Cebinize ve çantanıza kolayca sığabilen 7.8 mm inceliğinde olan Vibe Z2 sadece 158 gr ağırlığında. En belirgin özelliği ise arka tarafta, kamerayı çerçeveleyen ve görselliğe hitap eden siyah panel.

  LenovoVibe Z2

  Vibe Z2’de bir arka kapak yok. Dolaysıyla 3000 mAh’lik pil sabit. Kullanılan batarya ile 3G şebekeden 28 saat görüşme sağlanması oldukça etkili. Bununla birlikte 16 gün aktif bekleme süresi de çok başarılı.

  Çift SIM kart yuvasına sahip olan Vibe Z2, tek telefonda iki numaraya sahip olmak için iyi bir seçenek oluşturuyor. Vibe Z2’de ne yazık ki bir Micro SD kart yuvası yok. Beraberinde gelen 32 GByte kapasiteyi arttıramıyorsunuz.

  Üzerinde bulunan 5.5 inç HD ekran 1280×720 piksel çözünürlüğüne ulaşıyor. Bu çözünürlük değeri yeterli, ama böyle bir üründe daha fazla olmasını isterdik doğrusu. Vibe Z2’de beğendiğimiz bir özellik 600 Nit’lik parlaklık değeri ile güneş ışığında bile rahatlıkla kullanılması. Renk doygunluğu ise Samsung’un Galaxy serisinde kullanılan renk doygunluğuna benziyor.

  LenovoVibe Z2

  13 MP Arka Kamera

  Lenovo Vibe Z2’nin arka kamerası, Sony (Exmor BSI) tarafından sağlanıyor. 13 MP’lik bu kamera optik görüntü stabilizasyonu ile fark yaratıyor. Çift Led flaş geceleri bile göz alıcı çekimler yapabilmenizi sağlaması önemli bir özellik. Vibe Z2’de yüklü olan SNAPit kamera uygulaması sayesinde ise Ultra Panorama ve Ultra Kaliteli Gece Çekim modları dahil profesyonel çekimler yapabilirsiniz.

  8 MP’lik ön kamera ise Selfie tutkunları için tasarlandı. Güzelleştirme özelliklerine ve mimik kontrolüne sahip 8MP ön kamera ile göz alıcı selfie’ler çekmeniz mümkün.

  Vibe Z2’de beğendiğimiz bir özellik, Instant On yani “Anında Açılma” işlevi sayesinde, telefonunuz kapalıyken bile ekrana dokunarak kamerayı açabilmeniz ve hiçbir anı kaçırmadan çekim yapabilmeniz.

  Ürün hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve satın almak için tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN