Lenovo Smart Display tanıtıldı

0

Lenovo Smart Display, gerek tasarımı gerekse teknolojisiyle dikkat çekiyor…

Akıllı ev asistanları hala nadir görünse de teknoloji üreticileri boş durmuyor. Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo, soruların yanıtlanabildiği, üstelik hemen her şeyin görselleştirildiği bir aygıt tanıttı. Lenovo Smart Display adıyla gelen bu ‘akıllı’ ürün, örneğin yemek pişirmek için gereken talimatları kullanıcısına adım adım gösteriyor. Özellikle mutfak için son derece ilginç olacağına şüphe yok.

Google Assistant ile gelen Lenovo Smart Display’de sesli olarak çeşitli sorularınıza yanıtlar alıyor, komutlar gönderebiliyorsunuz. Ürünün daha önce de belirttiğimiz gibi öne çıkan özelliği görselleştirmek, örneğin Google Home gibi sesli olarak size hava durumunu anlatmak yerine görselleştiriyor, trafik sıkışıklığını harita üzerinde gösteriyor.

Görüntülü görüşme desteği de var…

Öte yandan Lenovo Smart Display, 8 çekirdekli Snapdragon 624’ü teknolojisinin merkezinde taşıyor. Ayrıca 2 GB RAM, 4 GB depolama alanı, Qualcomm Home Hub Platformu, Google Duo ile görüntülü görüşme desteği ve 802.11ac WiFi standardı diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Ön kısmında 720p kamerasını bulunan model, aynı zamanda 5 MP fotoğraf çekebiliyor. Gizlilik anlamında ilgi çekici bir özellik olarak kamera lensini gizleyen fiziksel bir kapağı var, ayrıca mikrofonu kapatabiliyorsunuz.

8 ve 10 inç olmak üzere iki ekran boyutuyla sunulan Lenovo Smart Display’in satışlarına belirlenen ülkelerde Ağustos ayı itibarıyla başlanması bekleniyor.

Cevap bırakın