Lenovo S90 satışa sunuldu

0

Lenovo_S90__282_29Mobil cihazları ile son dönemde dikkatleri üzerinde toplayan Çin menşeili teknoloji şirketi Lenovo’nun 5 inç ekrana sahip yeni akıllı telefon modeli S90, Türkiye pazarında yer almaya başladı. Android 4.4.4 Lollipop işletim sistemine sahip cihazın alüminyum yekpare tasarımı, kılcal çizilmeler ve parmak izine karşı dayanıklı bir yapı sunuyor, ayrıca 6.9mm’lik inceliği de dikkat çekmeyi başarıyor.

HD Super AMOLED ekran, LED flaşlı 13 megapiksel arka/8 megapiksel ön kamerası ve 2300mAh pil, 1.2 GHz hızında çalışan Snapdragon işlemci gibi yer aldığı orta sınıf kategorisine yönelik donanım özellikleri Lenovo S90’ın öne çıkan yapı taşları arasında. Ayrıca modelin 32 GB depolama alanı bulunuyor.

Lenovo_S90__286_29

Üç renk seçeneği ile geliyor

Gri, gold ve platin renk seçenekleriyle gelen S90’da Wi-Fi bağlantısıyla doküman paylaşımına izin veren SHAREit uygulaması sayesinde Bluetooth’tan 40 kat daha hızlı aktarım yapılabiliyor. Bu özellik sayesinde resimler, notlar ve rehber de dahil telefonunuzda bulunan tüm bilgileri yeni Lenovo telefonunuza sadece birkaç dakikada aktarabiliyorsunuz. Ayrıca Lenovo’nun akıllı telefonlarına özel Security uygulaması ile telefon performansı hızlanırken, virüs ve diğer zararlı yazılımlardan korunma olanağı da sağlanıyor.

Cevap bırakın