Lenovo New Glass C200 ve NBD Titan duyuruldu

0

1483606975_lenovo_glass_c200

ABD’nin Las Vegas şehrinde yılın ilk ve en önemli teknoloji etkinliklerinden biri düzenleniyor. CES 2017 adındaki bu dev etkinlikte çok sayıda teknoloji şirketinin yeni hizmetleri ve birbirinden ilginç cihazları görücüye çıkıyor. Türk basın mensuplarının da yer aldığı etkinliklerde özellikle sanal gerçeklik alanındaki yeniliklerin öne çıktığı görülüyor. Bu noktada tanıtımı gerçekleştirilen ürünlerden biri de Lenovo imzası taşıdı. Çin merkezli tüketici elektroniği şirketi, New Glass C200 adıyla yeni bir sanal gerçeklik aygıtını lanse etti.

New Glass C200, sanal gerçeklik ve yapay zekanın bir arada sunulduğu bir aygıt olarak duyuruldu. Temel özelliğinin ise bir sanal gerçeklik gözlüğü olarak takılmasıyla beriberi etraftaki nesnelerin tanımlanması, etiketlenmesi ve üzerinde çeşitli yapay düzenlemelerin yapılabilmesine imkan tanıması şeklinde.

Cep ünitesi ve akıllı gözlük olmak üzere iki ayrı birimden oluşan New Glass C200, tek lensli yapıda. Üzerine işlemcisi ve kameraları bulunuyor. Ayrıca LTE bağlantı özelliği de mevcut. Akıllı telefonlar üzerinden indirilecek New Glass adlı uygulama üzerinden kontrolünün mümkün olduğu kaydediliyor.

Söz konusu aygıtın 20’ye yakın objenin sınıflandırılması ve bunların üzerinde çizimlerin gerçekleştirilmesi gibi fonksiyonlar sunduğu, örnek bir senaryo olarak da bir bina şemasının tanımlanması ve üzerinde çizimler yapılabilmesi gösteriliyor.

Lenovo, New Glass 200’ün yanı sıra bir de sanal gerçeklik platform duyurdu. Lenovo NBD Titan adlı platform sanal gerçeklik içeriklerinin hazırlanıp düzenlenebilmesi için geliştiricilere yeni bir alan sağlıyor.

CES 2017’ye ilişkin öne çıkan ürün ve hizmetlerin detaylarını aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın