Lenovo çift markalı stratejisinde değişikliğe gitmeyecek

0

Teknoloji dünyasında spekülasyonlar, kamuoyu açısından olmazsa olmazlar arasındadır. Bunu futbol takımlarının yaz boyunca devam eden transfer söylentilerine de benzetebilmek mümkün, sayısız futbolcu isminin birlikte anıldığı kulüpler, bazen neredeyse sıfır transferle sezona başlayabilir. Teknoloji tarafında geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir spekülasyon, tanınmış markalardan Lenovo’nun mobil pazarlara yönelik kendi markasını konumlandırma stratejilerinde değişikliğe hazırlandığı yönünde gelmişti.

Lenovo’nun satın aldığı Motorola markası üzerinden, sonraki akıllı telefonlarını duyurarak kendi adını geri planda tutmaya hazırlandığı şeklinde çeşitli analizler, raporlar ve iddialar kamuoyunda yer bulmuştu. Konuyla ilgili uzun süredir sessizliğini koruyan Lenovo, sürpriz bir açıklamada bulundu.

Konuya açıklık getiren ifadeler, Lenovo şirketinin CEO’su Yang Yuanqinq tarafından bir röportaj sırasında kendisine sorulan  soruya yanıt şeklinde geldi. Yuanqinq gazetecilere verdiği demeçte, şirketin hem Lenovo hem de Motorola markaları üzerinden, çift markalı stratejisini sürdüreceğini belirtti. Bu sayede şirketin, Lenovo yerine Motorola markası üzerinden cihaz sunmaya başlayacağı yönündeki iddialar yalanlandı.

Öte yandan ABD ve birkaç başka pazarında Motorola markası altındaki cihazların öne çıktığı net bir şekilde görülüyor. Bazı pazarlarda ise sadece Lenovo markası yoğun talep görmeye devam ediyor…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın