Lenovo Moto Z’yi Türkiye’de satışa sunuyor

0

moto-z

Lenovo, Moto Z modelini ve uyumlu modlarını İstanbul’da düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. Şirketin AR-GE çalışmaları ve inovasyon odağı ile birlikte geliştirilen iddialı akıllı telefonu Moto Z, Türkiye pazarıyla buluştu.

Lenovo’nun geliştirdiği Moto Mod’lar kullanıcılarına kendi telefonlarını ihtiyaçlarına göre tasarlama ve kullanma imkanı sunuyor. Tek “tık” ile ana gövde ile birleşen Moto Z akıllı telefon modları, manyetizma sistemiyle cihaza entegre oluyor. Söz konusu modlar, tüm Moto Z ürünleriyle uyumlu olarak tasarlandı.

moto-z

Konuyla ilgili bilgi veren Lenovo Türkiye Akıllı Telefon Kategorisi Ülke Müdürü Hakan Sökmen şöyle konuştu:

“Lenovo olarak inovasyonlara verdiğimiz önem sonucunda Motorola yeniden doğdu. Moto, Lenovo’dan aldığı güçle akıllı telefon piyasasındaki taşları yerinden oynatacak ve yeni bir devir açacak. Akıllı telefon pazarı Türkiye’de yılda yaklaşık 12 milyonun üzerinde adet bir pazar ve senelik 6 milyar dolarlık bir değere ulaşıyor. Lenovo ise Ocak – Eylül 2015 ve 2016 kıyaslamasında toplam Zincir Mağazalar Kanalında hem adetsel hem de cirosal olarak %402 ile en fazla büyüyen marka oldu. Şu an Türkiye’nin teknoloji marketlerinde en çok satılan 3. Markası durumundayız. Kullanıcılar bu güne dek hep benzer tip akıllı telefonlar kullanmak zorunda kaldılar. Ama biz, kullanıcıların akıllı telefonlarının yetkinliklerini diledikleri gibi artırabilmeleri gerektiğine inanıyoruz.”

Android işletim sistemine sahip 5.5 inç ekranlı Moto Z hakkındaki tüm teknik detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın