Lenovo Legion Y90 tanıtım tarihi netlik kazandı

0

 

Teknoloji şirketi yeni oyun telefonunu kısa süre içerisinde tanıtacak…

Akıllı telefon dünyasında 2022’nin hızlı bir ilk haftaya sahne olacağı biliniyordu. Bu noktada özellikle 4-6 Ocak tarihleri arasında Realme, Vivo ve Xiaomi’nin yeni modellerini tanıtacağı kesin. Ancak yılın ilk ‘yıldız modeli’ Lenovo’dan gelecek. Çin merkezli teknoloji şirketi Legion Y90 model ismine sahip oyun telefonunu 1 Ocak 2022’de tanıtacağını duyurdu. Şirketin lansman öncesinde birkaç yeni görsel paylaşması olası, ancak özelliklerin büyük bir kısmı hala soru işaretleri içeriyor.

Legion Y90, tanıtım öncesi spekülasyonlara göre 6.92 inç büyüklüğünde E4 AMOLED ekranla gelecek. 144 Hz yenileme hızı sunacağı belirtilen ekranın dokunuş örnekleme hızı ise 720 Hz olacak. Ekrande yine büyük olasılıkla HDR desteği de yer alacak.

Bir oyun telefonundan beklenen performansa dair akıllardaki en önemli soru işareti şüphesiz soğutmanın nasıl sağlanacağı ile ilgili. Lenovo, bu alanda beklentileri en iyi şekilde karşılamaya yönelik bir donanımla çift motorlu bir hava soğutma sistemi sunma niyetinde olabilir.

Şimdilik birkaç ‘sızıntı’ ile edinebildiğimiz bu spekülatif bilgiye dair bir de ekstra var; Çin’de ortaya çıkan sosyal medya paylaşımına göre cihaz, 30 dakika boyunca 120fps oyun deneyiminin ardından bile çok ısınmayacak. Bu iddianın kaynağı bir Lenovo çalışanı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

 

Cevap bırakın