Lenovo Legion serisi tanıtıldı

0

lenovo-legion-y720-030117-1

Lenovo CES 2017 kapsamında yeni oyuncu bilgisayarı serisi Legion’un duyurusunu gerçekleştirdi. Seri için iki de yeni model tanıtıldı. İşte detaylar…

ABD’in eğlence başkenti Las Vegas, şu sıralar yılın en önemli teknoloji fuarlarından biri olan CES 2017’ye ev sahipliği yapıyor. Bini aşkın teknoloji şirketinin yer aldığı fuarda birbirinden iddialı yeni ürün ve hizmetler lanse ediliyor.

Fuarın öne çıkan markalarından Lenovo, çok sayıda yeni ürünle boy gösterdiği CES 2017 kapsamında yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı serisi Legion’un tanıtımını gerçekleştirdi. Seri için iki de yeni model lanse edildi.

Legion serisinin ilk modelleri Y720 ve Y520 olurken alternatifler sırasıyla 17 ve 15 inç ekran boyutuyla geldi. Farklı konfigürasyonlarda yapılandırılabilen seçenekler iddialı donanım yapı taşlarıyla dikkat çekti.

17 inç model Lenovo Legion Y720, farklı renklerde yapılandırılabilen arka aydınlatmalı klavye, Thunderbolt 3 portu, 4K ekranı ve 7. Nesil Intel Core i7 işlemcileri ile güçlü görünüyor. En yüksek grafik kartı versiyonunun GeForce 1060 olacağı kaydedilen model için ABD fiyatları belli oldu. Satışların ise önümüzdeki Nisan ayı itibarıyla başlayacağı bildirildi.

Nvidia GeForce 1050 grafiklerle geliyor

Y520 ise 15 inç ekranlı. Klavye aydınlatması kırmızı renkte geliyor. Zarif ve ince tasarımıyla dikkat çekiyor. 7. Nesil Intel Core i7 işlemciler ve Nvidia GeForce 1050 grafiklerle geliyor. Bu ürünün satışlarının Şubat ayı itibarıyla başlayacağı kaydedildi.

CES 2017’ye ilişkin öne çıkan dizüstü bilgisayar modelleri hakkında detayları aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın