Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  VideoLenovo Legion Go inceleme!

  Lenovo Legion Go inceleme!

  Valve’ın taşınabilir konsolu Steam Deck’e güçlü bir rakip olarak görünen Lenovo Legion Go için beklenen duyuru geldi. Daha önce çeşitli sızıntılar ve raporlarla kullanıcılara sunulan özellikler IFA 2023 etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. Peki, bu cihaz kullanıcılara neler sunuyor ve fiyatı ne kadar?

  Lenovo Legion Go inceleme!

  Lenovo Legion Go’nun tuş düzeni iki analog çubuk, bir D-Pad, dört düğme (A, B, X ve Y) ve bir dokunmatik yüzeyden oluşuyor. Ayrıca sağ kumandanın arkasında bir fare tekerleği bulunuyor. Windows 11 işletim sistemi ile çalıştığını göz önünde bulundurarak, gezinmeyi son derece kolaylaştıracağına dair mantıklı bir hamle yapılmış gibi görünüyor.

  Tasarımına dikkatlice bakıldığında, Lenovo Legion Go’nun Switch ve Steam Deck’e benzerlik gösterdiğini görebiliriz. Arka kısmındaki destek ayağıyla Nintendo’nun konsolunu anımsatıyor ve özellikle ayrılabilir kontrolcüleriyle Switch’in Joy-Cons’larını akla getiriyor. Lenovo tarafından bu kontrolcülere Legion TrueStrike adı veriliyor. Ürünün 854 gram ağırlığında olduğunu da belirtelim.

  Cihazda, 8,8 inç boyutunda, 144 Hz yenileme hızına sahip, 2560×1600 piksel QHD+ çözünürlüklü dokunmatik IPS LCD bir ekran bulunuyor. Bu ekran, 16:10 en boy oranına ve 500 nit’e kadar parlaklığa sahipken, güç yönetimi için yenileme hızlarını ve çözünürlüğü düşürebiliyor.

  Konsol, AMD Ryzen Z1 serisi işlemcilerle donatılmış. Kullanıcılar istedikleri takdirde cihazı AMD Ryzen Z1 Extreme’e kadar yükseltebiliyorlar.

  El konsolunda, 16 GB 7500 MHz LPDDR5X RAM bulunuyor ve 256/512 GB ve 1 TB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD seçenekleri mevcut. Ayrıca, 2 TB’a kadar ek depolama sağlayan bir microSD yuvası bulunuyor. Son olarak, ürünün kutudan Windows 11 Home ile çıktığını ve 49,2 WHr’lik iki hücreli bir bataryadan güç aldığını belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN