Lenovo evleri akıllandırmaya hazır

0

ekran-resmi-2017-01-11-17-38-15

Akıllı ev, birçok teknoloji üreticisi açısından yeni bir bakış açısı. Ancak talep edilen, potansiyeli yüksek bir alan olduğu da şüphesiz. Sonuçta herkesin yaşadığı bir (en az bir) ev var. Lenovo, evlerde daha pratik ve biraz da ‘yapay zeka’ olgusundan hareket eden yeni ürününü ABD’de tanıttı. Şirketin akıllı ev pazarına dahil oluşuna da işaret eden ürün, Lenovo Smart Assistant adıyla geldi. Adından da anlaşılacağı üzere akıllı bir asistan söz konusu.

Geliştirilen akıllı ev çözümü, Amazon Alexa uyumlu ve sesli komutlarla çeşitli fonksiyonlar sunuyor. Örneğin Google araması yapabiliyor, hava durumu bilgisini paylaşıyor, ayrıca ona bazı sorular yöneltip müziği açıp kapatmasını isteyebiliyorsunuz.

ekran-resmi-2017-01-11-17-37-36

Üzerinde woofer ile güçlendirilmiş tweeter ‘a sahip, üst kısmında 6 adet hoparlör bulunuyor ve WiFi desteğine de sahip. Metal ızgarası ve pastel renklerde tercih edilmiş kumaş kaplamaları ile görsel açıdan da yaşam alanlarına uyumlu olacağı kaydediliyor. Lenovo’nun kendi markasıyla çıkaracağı model ek olarak bir de Harman Kardon Edition sunacağı, bu cihazın ses gücünün daha yüksek olacağı belirtiliyor.

Öte yandan Lenovo, bir de NAS cihazı tanıttı. Bu sürpriz hamle Lenovo Smart Storage adıyla sunuldu. 6 TB’lık akıllı NAS sürücüsü, modern NAS cihazlarından beklenen tüm özelliklere ek olarak örneğin içerisindeki fotoğrafları kategorilendirebilmesini sağlayan yazılım gibi bazı ek fonksiyonlar sunuyor. Ek olarak 2 GB RAM ve Intel işlemcilerle geliyor. Bu cihazla Lenovo’nun yeni bir ürün segmentine adım attığı görülüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın