Lenovo Ego tanıtıldı

0

Dayanıklı yapısıyla dikkat çeken yeni akıllı saat Lenovo Ego, ekran yapısıyla enerjiden tasarruf sağlıyor. Sensörleri ile sağlık takibi yaparak, düzenli bildirimler sunuyor.

Giyilebilir cihaz teknolojisine ısınan Lenovo, Carme akıllı saat modelinden sonra, dış mekan koşullarına göre tasarlanmış Ego ismindeki modelini, Hindistan teknolojik aletler fuarında duyurdu.

Lenovo Ego özellikleri ve fiyatı ile dikkat çekici. Tasarımı ile Casio G-Shock serisi modellerine benziyor. Plastik gövdesi itibarıyla 5 ATM su seviyesinde kullanıma uygun. Su altında kullanılabilen Ego, yalnızca 45 gr ağırlığa sahip. Sofistike tasarımıyla göz dolduracağa benziyor.

Akıllı saat tasarımcılarının kullandığı ekranlar yerine, monokrom ekrana yer veriliyor bu modelde. Siyah-beyaz monokrom ekran enerji tasarrufunun ileri boyutu anlamına geliyor.

Sürekli biçimde aydınlatma yerine, atanmış tuş seçilerek aydınlatma sunulmuş. Aydınlatmanın tek tuşa bağlanmasıyla, tek şarjın kullanım süresi 20 güne dek çıkabiliyor.

Nabız, kalori, adım sayısı, uyku düzenlemelerini takip ederek yaşamsal değerlerin ekranda sensörler yardımıyla görünmesini sağlıyor.

iOS ve Android uyumlu

Android ve iOS ile uyumlu olan akıllı saat, mesaj, çağrı alma gibi uygulama uyarılarını çeşitli titreşim biçimleriyle sunuyor.

28$ civarındaki fiyatıyla piyasaya sunulan akıllı saat, ilginç dizaynıyla kullanıcıların göz zevkine hitap ediyor mu sorusu ise spekülasyona açık.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın