Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLenovo A7000: Dolby Atmos teknolojisi ile fark yaratıyor

  Lenovo A7000: Dolby Atmos teknolojisi ile fark yaratıyor

  Giriş seviyesi bir telefon olan Lenovo A7000, sahip olduğu Dolby Atmos teknolojisi sayesinde kendisini farklılaştırıyor. En derin ve ince sesleri bile rahatlıkla duymanızı sağlayan bu teknoloji, 5.5 inç ekran ve uygun fiyat ile birleştiğinde, oldukça heyecan yaratan bir telefon ortaya çıktı.

  Lenovo, bu sefer çok farklı bir ürün ile karşımızda. Vibe serisi ile büyük beğeni toplayan Lenovo, şimdi de A7000 ile gönülleri fethetmek istiyor. Öyle ki Vibe serisi daha çok kamera performansı ile göz dolduruyorken, A7000 sahip olduğu Dolby Atmos teknolojisi sayesinde puanları kapmak istiyor.

  2

  5.5 inç büyüklüğünde Lenovo A7000, etkileyici Dolby Atmos hareketli ses teknolojisinin avantajıyla, yüksek performanslı bir ses sistemi ile ayrıcalıklı bir alternatif sunuyor. Bunun anlamı Lenovo A7000’in özellikle müzikte, oyunda, videolarda ve video konferanslarda yüksek ve keskin ses kalitesi kullanıcıya sunması. Bu teknoloji kaliteli bir kulaklık ile birleştiğinde şaşırmamak elde değil.

  Bu özellik birçok kişi için yeni gelebilir. Sonuçta Lenovo A7000, Dolby Atmos teknolojisine sahip ilk akıllı telefonu olma özelliğini de taşıyor. Fakat ürünü denediğinizde sesin çevrenizi sarması ve ortamı etkileyici bir şekilde dönüştürmesi dinlemeye değer.

  5

  Tasarım

  Lenovo A7000, daha önce bir serinin devamı değil. Bu telefon tamamen sıfırdan tasarlanmış olan biri ürün. Giriş seviyesi bir telefon olan A7000, bu yüzden olsa gerek metal bir kasaya sahip değil. Bununla birlikte su ve toza karşı direnç böyle bir üründe aramak yanlış olur. Başarılı bir ergonomiye sahip olan A7000, 8 mm kalınlığı ve 5.5 inç büyüklüğündeki ekranı ile eke çok iyi oturuyor. Araka kapak plastikten ve bu kapak çıkıyor. Kapağın altında SIM ve MicroSD kart yuvaları yer alıyor.

  Unutmadan söyleyelim. Lenovo A7000 iki adet SIM kart desteğine sahip. Bununla birlikte 2900 mAh’lik bataryanın çıkarılıp değiştirilmesi de önemli bir avantaj. Lenovo A7000’nin güçlü pili yaklaşık 12 günlük bir bekleme süresine ulaşıyor. 2G modunda yaklaşık 2 gün, 3G modunda ise de 1 gün boyunca rahatlıkla kullanılabiliyor.

  3

  Performans

  Lenovo A7000, 1.5 Ghz hızında sekiz çekirdekli MediaTek MT6752m işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 2 Gbyte’lık bir sistem belleği ve 8 GByte’lık kapasite ile destekleniyor. Giriş seviyesi bir telefon için bu bellek miktarı ve işlemci fazlasıyla yeterli. Lenovo A7000, günümüzün multimedya ihtiyaçlarını karşılıyor. 8 Gbyte kapasite 32 Gbyte’a kadar arttırılabiliyor. Yaptığımız testlerde menüler arası geçişlerde herhangi bir takılma görmedik. Uygulamalar ve sistem performansını kasmayan oyunları rahatlıkla oynayabildik. Yine de şunu söylemeden edemeyeceğiz. Lenovo A7000 her ne kadar giriş seviyesi bir telefon için yeterli kalsa da, 5.5 inç büyüklüğündeki IPS ekranın 1.280 x 720 piksel çözünürlüğünün daha yüksek olmasını isterdik. Üründe beğendiğimiz bir özellik, ekran parlaklığının yüksek ve geniş bir görüş açısı sayesinde neredeyse her ortamda uyum sağlaması.

  1

  Kamera

  Lenovo A7000, ön tarafa 5 MP arka tarafta da 8 MP’lik bir kameraya sahip. Bu alanda çok iddialı olmayan A7000, giriş seviyesi bir telefon için kendi kategorisinde ortalamanın üzerinde bir performans sunuyor. Yine de şunu söylemekte fayda var. Fotoğraf çekmeyi seven kişilere tavsiyemiz, farklı alternatifler bakmaları. Bu kategoride 13 MP’lik çözünürlük sunan giriş seviyesi telefonlar unutulmamalı. Ön kamera ise, Selfie tutkunları için yeterli.

  Gelelim ’nin en güçlü özelliğine. 699 TL’lik bir fiyat ile satılan bu ürün, bu fiyat karşılığında oldukça zengin özellikler sunuyor. 4G desteğine sahip olan bu ürün, üstün ses kalitesi, inceliği ve hafifliği ile birçok kişinin beğenisini kazanacağını söylemeliyiz.

  Lenovo A7000 siyah beyaz renk seçenekleriyle mutlaka görülmesi gereken bir akıllı telefon.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN